DOĞAKA, 2016 Programı Hazırlıklarına Başladı

DOĞAKA, 2016 Programı Hazırlıklarına Başladı

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Toplantısı Hatay’ın İskenderun ilçesinde yapıldı.


Osmaniye Valisi ve DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Al’ın başkanlığında yapılan toplantıya Hatay Valisi Ercan Topaca, Kahramanmaraş Valisi Sayın Mustafa Hakan Güvençer, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız katıldı.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda DOĞAKA 2015 yılı çalışma takvimi çerçevesinde ilan edilen 2015 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında toplam 15 Milyon TL kaynak ile ilan edilen programların değerlendirme aşamaları tamamlandı. Yönetim kurulundaki değerlendirmeler sonunda başarılı proje başvurularının Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.
Hatay Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Program kapsamında 2015 Yılı Teknik Destek proje başvuruları alınmaya devam edilmekte olup, 2015 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı’nın ise Temmuz ayı içerisinde ilan edilmesi planlanmaktadır. DOĞAKA’nın bölgedeki girişimcilik kültürünün geliştirilmesi amacıyla her yıl KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, 2015 yılı içinde programlandırılmış, Hatay ve Kahramanmaraş illerindeki eğitimler tamamlanmıştır. 2015 yılının devam eden faaliyetlerinin yanı sıra Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın 2016 Yılı Çalışma Programı’nın hazırlıklarına başlanılmıştır. Bu kapsamda yapılacak önerilerin 10 Temmuz 2015 tarihine kadar Ajansa iletilmesi gerektiği bildirilmiştir” denildi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66