Doğu Akdeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

Doğu Akdeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı açıldı

Doğu Akdeniz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarının ikincisi Kahramanmaraş Belediyesi Fuar Merkezinde (KAFUM) düzenlenen törenle açıldı.

Fuarın açılışına Kahramanmaraş Vali Vekili Volkan Barış Göçmez, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Konuklar, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Ahmet Duran Balsuyu, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Dere, İl Genel Meclis Üyeleri ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz bu tür etkinliklerin daha yaygın hale gelmesini arzuladıklarını belirtti. Fuarların geleceğe ışık tutan organizasyonlar olduğunu belirten Başkan Poyraz; “Geçmişte bu alanın adı sadece fuardı. Ancak bu gün burayı yani KAFUM’u adına yakışacak bir görüntüye kavuşturduk. Sadece tarımda değil, sanayide, turizmde her alanda organizatörleri KAFUM’a davet ediyor, bu fuarların sayısının artmasını temenni ediyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından fuarın açılışı gerçekleştirilerek stantlar gezildi.

BELEDİYENİN STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Renkli görüntülerin yaşandığı fuarın en çok ilgi gören stantlarından biri Kahramanmaraş Belediyesi standıydı. Başkan Poyraz ve beraberindekilerin bir ara ziyaret ettiği stantta Halk Ekmek Fabrikasında üretilen ekmek çeşitleri, Belediye serasında yetişen çiçek çeşitleri ve Belediye yayınlarından oluşan kitaplar sergilenerek, ziyaretçilere hediye edildi.

Belediye standının ardından Tarım İl Müdürlüğü standını ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Poyraz doğal olarak üretilen çileklerden basın mensuplarına ikram etti.

Doğu Akdeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı 9 Mayıs 2010 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66