Emeklinin yüzü bu yaz daha çok gülecek!

Bu yaz çifte ikramiye çifte zam alacak emekliler için kazanç takvimi mayısta start alıyor. Emekliler Mayıs sonunda biner lira ikramiyeyi hesabında görecek. İşte milyonlarca emeklinin merak ettiği detaylar ve kazanç takvimi...

Emeklinin yüzü bu yaz daha çok gülecek!

İLK İKRAMİYE MAYIS SONUNDA

Emekliler, bu yılın ilk bayram ikramiyesini önümüzdeki ay cebine koyacak. Ramazan Bayramı 4-6 Haziran'da kutlanacak. 3 Haziran arefe günü. 1 ve 2 Haziran da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin 27-31 Mayıs'ta ödenmesi bekleniyor.

TEMMUZDA ZAM

SSK ve Bağ-Kur emeklileri Temmuz ayı ile birlikte zamlarına kavuşacak. Maaşlar, yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Emeklilerin ayrıca maaşlarının yüzde 4'ü-5'i oranındaki ek ödemelerinin tutarları da temmuzda yükselecek. 

ENFLASYON FARKI DA ALACAKLAR

Temmuzda memur emeklileri ise yüzde 5 toplu sözleşme zammı alacak. Eğer bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4'ü aşarsa, ayrıca enflasyon farkı da verilecek. Bu durumda memur emeklileri çifte zam almış olacak. Ayrıca memur emeklilerinin de ek ödemelerinin tutarları, temmuzdada yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için artacak.

İKİNCİ İKRAMİYE AĞUSTOSTA

Ağustos da emekliler için yine ikramiye ayı olacak. Kurban Bayramı ikramiyesinin 5-9 Ağustos'ta ödenmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 08:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67