FLAŞ: Kahramanmaraş'a da Hilton geliyor!

FLAŞ: Kahramanmaraş'a da Hilton geliyor!

Ünlü oteller zinciri Hilton, Kahramanmaraş’a da 5 yıldızlı bir otel yapabilmek için sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, arsa konusunda mesafe aldı.

Geçen aylarda kente gelerek arsa arayışlarında bulunan Hilton yetkilileri, bu konuda birçok kurum ve kuruluş ile görüşmelerde bulundu. Bu görüşmeler sonucunda Hilton’a otel yapımı için arsa vermeyi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) kabul etti.

Üniversite yönetimi tarafından alınan bir kararla, KSÜ’nün Avşar kampusünde yola yakın bölümden Hilton’a 35 dönüm arsa verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Ancak söz konusu bölgede incelemelerde bulunan Hilton yetkilileri ise; otel yapımı için 16 dönümlük bir arsanın yeterli olacağını belirttiler. Üniversite yönetim kurulu kararının Maliye Bakanlığı’nca da onaylanması ile arsa devri gerçekleştirilmiş olacak.

YAPARAK İŞLETECEK, BURS VERECEK VE DEVREDECEK

KSÜ yetkilileri ile anlaşmaya varan Hilton, arsa devri karşılığında 10 yıl boyunca 65 öğrenciye bugünkü değerle ayda 175’er YTL burs verecek. 10. yıldan sonra ise burs verilen öğrenci sayısı 100’e yükselecek. Burs miktarı ise Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR)tarafından verilen burs miktarına endekslenecek. 49 yıl sonra ise 5 yıldızlı Hilton Oteli KSÜ’ye devredilecek.

Kahramanmaraş kamuoyu ise kentin ufkunun açılarak ilerleyebilmesi açısından 5 yıldızlı otelin yapılacak olmasını olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor.

Öte yandan; Kahramanmaraşlı bazı kişi ve firmaların da 5 yıldızlı otel yapma konusunda düşüncelerinin bulunduğu da öne sürülüyor. (ÖZEL HABER - Ajans 46 - www.kanal46.tv)




YASAL UYARI: AJANS 46'ya ait haber, görsel malzeme, bilgi ve belgelerin tüm hakları saklıdır. Ajans 46 aboneleri dışında, Ajans 46'nın onayı olmadan haber içeriğini kopyalamak veya yeniden yayınlamak yasaktır. Bu yasağa uymayanlar yasal cezaları kabul etmiş sayılırlar.

"Ajans 46; Basın Meslek İlkelerine Uyar"



Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2008, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66