FLAŞ: Memura 350 lira referandum ücreti!

FLAŞ: Memura 350 lira referandum ücreti!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilen personele yoğun iş hacmi sebebiyle 15 Ağustos 14 Eylül tarihleri arasında yüzde 53 ek ödeme yapılacak.

12 Eylül'deki referandum sebebiyle fazla mesai yapan memurlara mesai ücreti ödenecek. Nüfusta çalışan memurlar yaklaşık 300-350 TL ek ödeme alacak.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararına göre nüfus cüzdanlarında TC kimlik numarası bulunmayanlar oy kullanamıyor. Bu sebeple İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde çalışan merkez ve taşra teşkilatı referandum mesaisi yapıyor. Nüfus müdürlükleri, hafta sonu da çalışıyor; kimliklerinde TC kimlik numarası bulunmayanlara, numara olan yeni kimlik veriyor. Mesaiye kalan memurlar ile sözleşmeli personele 15 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında yüzde 53 ek ödeme yapılacak. Bakanlar Kurulu'nun ek ödemelerin ödenmesine ilişkin 13 Ağustos tarihli kararname eki Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre nüfus hizmetlerine yönelik her türlü iş ve işlemleri yürütmek üzere iş hacimlerinde meydana gelen artıştan dolayı yoğun mesai yapmaları sebebiyle memurlar ek ödeme alacak. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2010, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63