Göksun Belediyesi 40 Kişiyi İşe Aldı!

Göksun Belediyesi 40 Kişiyi İşe Aldı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Göksun Belediyesi arasında yapılan protokol ile Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 40 kişi 9 ay süreyle belediye bünyesinde istihdam etti.


Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, belediye bünyesinde işe başlayan TYP personeli ile tanışma toplantısında bir araya geldi.


Başkan Aydın, toplantıda yaptığı konuşmada, “Vatandaşlarımızın emeğiyle, hak ederek kazanç sahibi olmalarını ve aynı zamanda da topluma yararlı işler yapmalarını hedefliyoruz” dedi.


Proje kapsamında 40 kişinin 9 ay süreyle istihdam edildiğini belirten Başkan Aydın, şunları kaydetti:


 “İşsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar çerçevesinde İŞKUR Kahramanmaraş İl Müdürlüğü ile yaptığımız protokol kapsamında sizleri belediyemiz bünyesinde istihdam ediyoruz. Sizler görevlendirileceğiniz birimler bünyesinde çevre temizliği, çevre düzenlemesi, ağaçlandırma ve alt yapı gibi çalışmalarında görev alarak çalışmalarımıza katkı sağlayacaksınız. Bizimle beraber olacağınız 9 aylık süre inşallah hem size ve ailenize hem de ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olur. Birlikte bu güzel ilçeye güzel hizmetler veririz.”


Başkan Aydın, daha sonra personellerle tek tek tanışarak sohbet etti.


Toplantıda Belediye Birim Amirleri de hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63