Gül'ün girişim dehası oğlu müdür oldu!

Gül'ün girişim dehası oğlu müdür oldu!

Cumhurbaşkanı'nın 'girişimci' küçük oğlu Mehmet Emre Gül 18 yaşını doldurur doldurmaz kendi şirketine müdür oldu.

Akşam Gazetesi'nin haberine göre, 15 yaşında 'Adresime Gelsin Bilişim Teknolojileri Limited' adlı şirketle ticarete başlayan Cumhurbaşkanı Gül'ün oğlu Mehmet Emre Gül reşit olunca, şirkette tam yetkili müdürlüğe getirildi.

11 Ocak 2010 tarihli Ticaret Sicili Gazetesi'nde yayımlanan karara göre Mehmet Emre, şirketi bakanlıklarda, kamu kuruluşlarında ve bankalarda ortağı Ali Can Akkaş ile birlikte temsil edebilecek.

Mehmet Emre, 2006'da kurduğu şirketteki ortaklığına rağmen, hukuki açıdan 'küçük' olduğu için şirket kararlarını imzalayamıyor, imzaları Cumhurbaşkanı Gül ile Hayrünnisa Hanım, 'veli' sıfatıyla atıyordu. Şirket son dönemlerde, internet üzerinden sattığı yöresel ürünlerle satış portföyünü genişletti.

Ankara 35. noterliğinin 5 Ocak'ta onayladığı karar, 6 Ocak 2010'da tescil edildi. Ticaret Sicili'nde yayımlanan karar şöyle: 'Şirket müdürleri olarak, 5 yıl süre ile Ali Can Akkaş ile Mehmet Emre Gül'ün atanmalarına, şirketi bankalar, bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları idare makamları, üçüncü şahıslar ile tüm resmi ve özel idareler nezdinde tam bir yetki ile ilzama, şirketi borç ve taahhüt altına sokmaya, bankaların merkez ve şubelerinde şirket adına açılmış ve açılacak olan hesap ve kredilerden dilediği zaman ve miktarda dilediği gibi paralar çekmeye ve yatırmaya ahzu kabza şirketin iştigal konularında atacakları imza imza ile temsil ve ilzam etmek üzere Mehmet Emre Gül ve Ali Can Akkaş'ın ayrı ayrı atacakları tek imza ile yetkili kılınmalarına oybirliğiyle karar verilmiştir.'

Kayseri mamulleri kartla 4 taksit

13 Kasım 2006'da 15 bin lira sermayeyle kurulan şirketin kurucuları arasında Hayrünnisa Gül de yer alıyordu. Şirketin 10 Ocak 2008 tarihli hisse devri kararında, Cumhurbaşkanı Abdullan Gül'ün 'veli' sıfatıyla imzası var. Mehmet Emre'nin şirketi, son dönemlerde, internet üzerinden satışa sunulan yöresel ürünlerle portföyünü genişletti. İnternet üzerinden satılan Kayseri'nin sucuğu, pastırması, mantısı, fıstıklı sarma, salça gibi çok sayıdaki ürüne, kredi kartı üzerinden peşin fiyatına dört taksit yapılıyor. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2010, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67