Hibe ile patron oldu

Hibe ile patron oldu

Hibe’yi doğru yerde, doğru zamanda kullandı patron oldu.


Aldığı hibeyle Andırın’ da süt işletmesi kurdu, şimdi Türkiye’ ye satıyor. Altınyayla markasıyla Süt İşletmesi kuran Yaşar Öksüz, işletmesinde günlük 15 ton süt işliyor.


İşletme sahibi Yaşar Öksüz, % 50 hibe desteğinden faydalanarak süt işleme tesisi kurduğunu, günlük 15 ton süt işlediklerini, ilerleyen zamanlarda bu kapasiteyi 100 tona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Yöresel peynir ürünleri de yaptıklarını belirten Öksüz, Türkiye’nin birçok iline süt ürünlerini gönderdiklerini sözlerine ekledi.


İşletmede görev yapan Gıda Mühendisi Fatma İffet Karpuz’da, işletmelerinde hijyene çok önem verdiklerini, bölge halkının sütlerini bu işletmede değerlendirdiklerini ifade ederek, işletmede üretilen ürünler hakkında bilgi verdi.


Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç ve Nursel Reyhanlıoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Mesut Akdamar, Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak, Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü İsmail Güvenç, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan ve Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Emiralioğlu’ da  tesiste incelemelerde bulundular

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2016, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63