'Hiç kimse etiket ya da süs olsun diye yarışmaz!'

'Hiç kimse etiket ya da süs olsun diye yarışmaz!'

29-30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci ve Müşavirler Odası (SMMMO) seçimi için yarış hızlanırken, bu seçimlere iddialı hazırlanan senelerin mali müşaviri Abdulkadir Güzeldemirci, göçün yolda düzülemeyeceğini, yolda düzülen göçün yolda kalabileceğini belirterek, kendileri seçimi kazandıklarında göçü yolda düzmeyip, hazır kadro, düzgün ekip, yola çıkmaya hazır bir kadro ile çıkacaklarını söyledi.

Haftanın son günü olan cumartesi günü, saat 11’de, Bayındır İş Merkezindeki basın toplantısında Güzeldemirci, konuşurken diğer aday Arif Şen için de övünç dolu sözler sarf etmesi dikkat çekti, meslektaşına bu yarışta başarılar diledi.

Güzeldemirci, ilçeler dâhil 429 üyesi bulunan mali müşavir ve muhasebecilere için bu seçimin önemli olduğuna dikkat çekti ve şöyle konuştu: “2006 yılında yapılan seçimlerde ekibimle beraber aday olarak yarışmıştık. Ama meslek mensuplarının tercihi ile aza bir farkla seçimi kaybetmiş ve ekibimden tek ben girdiğim için yönetim kurulu üyeliğinden çekilerek rakip listenin rahata çalışmasına fırsat vermiştim. Önümüzdeki seçimde de çekirdek kadro olarak aynı ekiple, 6 aydır seçim çalışması yapmaktayız. Sayın Arif Şen’in dediği gibi, ‘kervan yolda düzülür’ düsturuyla değil, istikrarlı bir şekilde tüm hazırlığımızı yaparak, sanki bugün seçim yapılacakmış gibi, hazır bir vaziyette karşınıza çıkmak için basın toplantısını bugüne kadar beklettim. İstikrar demişken, biz 4 yıl önce ne demişsek bugünde sözümüzün arkasında durduğumuz için meslek mensuplarından büyük bir teveccüh görmekteyiz. O günkü ekibimizi yeni, genç ve pırıl pırıl arkadaşlara ile destekleyerek, karşınıza çıktık.”

ŞİMDİ MÜSTAKİL BİNA DÜŞÜNÜYORUZ

Türkçeyi çok iyi kullandığını, kelime haznesinin zengin olduğunu da belirtmeden geçemeyen Güzeldemirci, diğer aday Arif Şen’in okul arkadaşı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Sayın Şen, sevdiğim bir arkadaşım. 8 yıl önce benim listemden seçime girmiş ve 8 yıldır yöneticilik yaparak, şu anda yönetimin temsilcisi olarak karşı karşıya gelmiş bulunuyoruz. Herkesin amacı odaya hizmettir. Hiç kimse süs olsun, etiket olsun diye yarışmaz. Biz, 2001 ekonomik kriz döneminde o imkânsızlıklar içinde değerli meslektaşlarımızın çabaları ile odamıza mülkiyetten yer kazandırdık. Ve sekiz yıldır onadın yanındaki büroyu almaktan başka müstakili bina almayı düşünen olmadı. Şimdi biz müstakil bir binadan söz edince, sayın Şen de müstakil bina demeye başladı. 8 senedir niçin yapmadılarsa, bilmiyorum. Biz meslektaşlarımız arasındaki kopukluğu gidermek ve resmi daireler, mükellefler karşısında meslektaşlarımızın ağırlığını tekrar canlandırabilmek, meslekte genç-yaşlı mektepli, alaylı, bağımlı- bağımsız, SMMM-SM ayırımı yapmadan herkesi kucaklayıcı şekilde odamızı meslektaşlarımıza açmak ve hizmet edebilmek için aday oldum.”

Güzeldemirci konuşmasının son bölümünde ise, 37 yıldır vergi mükellefi olmak suretiyle bu mesleğin içinden gelen birisi olarak, ekibiyle genç meslektaşlarına ağabeylik yapmak istediğini kaydetti ve basın mensuplarının gündem ve seçimle ilgili sorularını cevaplandırdı. (Kaynak: Kimlik Gazetesi - www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66