'Hiçbir kriz 18 ayı geçmiyor'

'Hiçbir kriz 18 ayı geçmiyor'

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Mustafa Kaplan, hiçbir krizin süresinin 18 ayı geçmediğini belirterek, "Yarın bu krizden nasıl bir yol haritası çıkaracağız bunu düşünmemiz gerekiyor" dedi.

KATSO'nun 2. Olağan Meclis Toplantısı'nda konuşan Kaplan, işletmelere kredilerin yanında hibe desteği de verdiklerini belirtti. KOBİ'lere daha iyi hizmet vermek için yeni bir yapılanma içerisinde olduklarını kaydeden Kaplan, hibe miktarlarının da artacağını belirtti.

Krizden ister istemez etkilendiklerini vurgulayan Kaplan, "Bunda bazı olumsuz haberlerin bu süreci tetiklediğini düşünüyorum. Normalde bizim hem mali yapımız hem finans sektörümüz gayet iyi durumda. Çoğu gelişmekte olan ülkeye bakıldığında çok artılarımız var. Gel gelelim ki krizin finans sektörünü vurması beklenirken, reel sektöre etkisi oldu. Daha sonra da bazı gereksiz ve lüzumsuz şartlar krizin bize hızlı şekilde etki etmesine neden oldu. Aslında ülkemiz açısından bakıldığında böyle bir kriz yaşamadık. Biz krize girdiğimizde muhakkak dışarısı iyi oluyordu. En azından toparlanma sürecimiz biraz daha hızlı oluyordu. Ama bu kez iki tarafta da bozulma var" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2009, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER