İplik fabrikaları sıkıntıda...

İplik fabrikaları sıkıntıda...

Hazır giyim piyasasında son bir aydır bir hareketlilik olmasına rağmen iplikçi cephesinde bunun olumlu bir yansıması henüz yok. Talep azlığı nedeniyle 10 civarında iplikçinin üretimlerini durdurduğu bildirildi.


İplik piyasasıyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Pamuk İplik genel müdürü Fatih Pakdamar, sezonun başlamasına rağmen iplik alanında işlerin çok tatsız olduğunu söyledi. Penye ve open end iplik üretimi yapan birçok firmanın talep yetersizliği nedeniyle üretimlerini geçici olarak durdurduğunu belirten Pakdamar, iplikte fiyatların da siparişlerin az olması nedeniyle düşük seyrettiğine dikkat çekti.


Şu anda 30/1 ipliklerin peşin 8,40 TL’lerde, open endlerin ise 6,40 TL’lerde seyrettiğini dile getiren Fatih Pakdamar, birçok iplikçinin bu fiyatlarda dahi sipariş alamadığını bu nedenle de geçici olarak üretimlerini durdurduğunu söyledi. İplik fabrikalarının durgunluk nedeniyle düşük kapasitelerde çalıştığının altını çizen Fatih Pakdamar, Niğde’de, Çorlu’da, Antep’te, Kahramanmaraş’ta, Adıyaman’da penye ve opend end çalışan 10 civarında iplikçinin üretimlerini durdurduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63