İşyerleri birer birer boşalıyor!

İşyerleri birer birer boşalıyor!

Ekonomik krizin giderek ağırlaşmasına bağlı olarak kiraların bir hayli yüksek kalması nedeni ile kiracı olan esnaflar bir hayli zorlu günler geçiriyor.

Bunun yanında Maliye’nin son günlerde kent merkezindeki hemen hemen bütün kiraları incelemeye alarak bu yöndeki baskısı esnaf ve sanatkârlara zorlu günler yaşatıyor.

Kiraların astronomik fiyatlarda olduğu kentin ana arteri konumundaki Trabzon Bulvarı üzerinde son günlerde boşaltılan ve kiraya çıkartılan işyerlerinin sayısının giderek artması dikkat çekiyor.

Ekonomik gidişatın iyi olduğu günlerde ‘hava parası’na dahi güç yetmeyen işyerleri bugünlerde birer birer boşaltılıyor ve yeni sahiplerini beklemeye başlıyor.

Krizin önümüzdeki aydan itibaren hissedilir etkisinin daha da artması ile boşaltılan işyerlerinin sayısında önemli artışlar beklenirken, ekonomi uzmanları Nisan ayından itibaren önümüzdeki yılın Haziran ayına kadar Türkiye’nin ekonomik yönden bir hayli zorlu günler geçireceğini öne sürüyorlar. (KANAL 46 EKONOMİ SERVİSİ - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2009, 10:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67