Kahramanmaraş'a 5 yıldızlı otel yapılacak!

Kahramanmaraş'a 5 yıldızlı otel yapılacak!

Son günlerde tarih ve kültür alanında yapılan ciddi çalışmalar ile turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmakta olduğu Kahramanmaraş kent merkezine önümüzdeki günlerde biri 5 yıldızlı olmak üzeri 3 yeni otel yatırımının planlandığı öğrenildi.

Kahramanmaraş İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Kanal 46’ya yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: “Kahramanmaraş il genelinde 2004 yılında 540 olan yatak sayımız, 2009 yılı sonu itibarı ile yüzde 85 artarak 970 yatak sayısına ulaşmıştır. Şu anda ise biri 5, biri 4, biri de 3 yıldızlı olmak üzere Kahramanmaraş kent merkezine önümüzdeki günlerde toplam 3 adet yeni otel yatırım işletme belgesi verilmiştir. Bunların yapılarak faaliyete geçmesi ile 500 yatak daha ilave olarak toplam yatak sayımız bin 470 olacaktır. Ancak; Kahramanmaraş’ın şu anki potansiyeli ve konumu itibarı ile yatak sayısının 2 bin olması gerekir. Bu bağlamda; şu ana kadar yatırım yapan sanayici ve işadamlarımıza teşekkür ediyoruz. Kahramanmaraş’ın her geçen gün turizm potansiyelinden daha fazla yararlanabilmesi için çalışmalarımız sürmektedir.”

KAHRAMANMARAŞ’TA ŞU ANDA 5 YILDIZLI OTEL YOK

Kahramanmaraş il genelinde halen 5 yıldızlı bir otel bulunmuyor. Son olarak Kayseri yolu üzerinde 4 yıldızlı bir otel hizmete sunulmuştu. Kent merkezindeki halen 3 tane 4 yıldızlı olarak; Arsan, Saffron (Yimpaş) ve Ramada Otelleri bulunuyor. Elbistan ilçesinde ise; 4 yıldızlı olarak Grand Elbistan ve Sword Otelleri faaliyet gösteriyor.

Kentte açılması planlanan 5 yıldızlı otelin, halk arasında istasyon olarak bilinen TCDD garında yıllar önce Haznedaroğlu Grubu tarafından yapımına başlanan ancak yarım kalan bina inşaatının tamamlanması ile faaliyete sunulacağı da öğrenildi.

ÜLKER FİRMASI SÜT FABRİKASI İÇİN KENT MERKEZİNDEN VAZGEÇTİ

Öte yandan; Kahramanmaraş-Osmaniye karayolu üzerindeki yeni otogar civarında bulunan ve hazine tarafından İl Özel İdaresi’ne tahsisli arsadan süt fabrikası kurmak için 67 dönümlük yer isteyen Ülker firması, bu talebinden vazgeçti. Daha önce okul yapımı için MADO’ya verilen ancak okul yapımından vazgeçilen arsadan yer isteyen Ülker firmasının, Türkoğlu ilçesinde bulunan 70 dönümlük arsası üzerinde süt fabrikası kuracağı öğrenildi. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2010, 07:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66