KAHRAMANMARAŞ'A YAKIŞAN YENİ BİR OTOGAR YAPILACAK!

KAHRAMANMARAŞ'A YAKIŞAN YENİ BİR OTOGAR YAPILACAK!
Kahramanmaraş Belediyesi kente yakışır yeni bir otogar yapımı için düğmeye bastı..Başkan Poyraz, bugün yapacağı basın toplantısında çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verecek.

Açıktan akan atık suların
tamamı kanala alınıyor


Kahramanmaraş Belediyesi uzun yıllardır üzeri açık olarak akan atık su kanalları için başlatılan çalışmaları aralıksız devam ettiriyor. Bu arada; çevre yolu üzerinde yapılan ve kentin modern ihtiyacına artık cevap veremez hale gelen otogarın yerinin satılarak elde edilen gelirle başka uygun bir yere yeni bir otogar yapılabilmesi için düğmeye basıldı. Bugün öğleyin Yeni Sanayi Sitesi karşısındaki Kervanhan Tesisleri’nde basın toplantısı yapacağı belirtilen Başkan Mustafa Poyraz’ın bu ve diğer belediye çalışmaları hakkında detaylı bilgiler vereceği öğrenildi.

Belediye Su-Kanal Müdürlüğü ekipleri tarafından Oruç Reis, Barbaros, Malik Ejder ve Gayberli Mahelleleri arasından açıkta geçen atık su kanallarının kapatma çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu bildirildi.

Adı geçen kanallardan Kahramanmaraş-Kayseri çevre yolu alt ve üst kısmında bulunan araziler her türlü tedbir ve cezai işleme rağmen ekim alanlarını kanaldan kaçak olarak sulamakta idi. Hem insan sağlığı hem de çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu uygulamayı tamamen ortadan kaldıran Kahramanmaraş Belediyesi adı geçen bölgedeki atık su kanallarının suyunu 2005 yılı içerisinde kesti. Kanal sularının kesilmesinin ardından kanallarının üzerinin kapatılması ile birlikte yağmurlama hattıda döşenmesine başlanıldı. Yaklaşık 1,5 km’lik kanal ve yağmurlama hattı çalışmalarının bitmek üzere olduğu kaydedildi.

Kanal çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz “Yıllardır kesilmesi gündemde olan ama bir türlü uygulamaya geçilemeyen atık su ile arazi sulaması yaparak bu sularla sebze yetiştirenlerin kullandıkları kanalların 2005 yılında sularını kestik ve şuanda da üzerlerini kapatıyoruz. İnsan ve çevre sağlığına gereken önem her şeyden önce gelir.İnşallah önümüzdeki aylar içerisinde tüm kanalların üzeri kapatılmış olacak ve açıktan hiçbir şekilde atık su akmayacak” dedi. (www.kanal46.tv)


Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2007, 07:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ökkeş Usta
Ökkeş Usta - 15 yıl Önce

Sayın Başkanım yeni otogar yaptıracakmış e hayırlı olsun! Ülkemizdeki gezdiğim şehirlerin en çirkin en ilkel şehir girişi Kahramanmaraş olduğunu gören varmı? sanki bir kasabaya giriyorsunuz heryer düzensiz pislik içinde, ister kayseri tarafı ister adana, antep tarafı neyse standart diyebilirim, ama unutmayalımki bir otelin lobisi gibi bir şehrinde ilk görünümü ve görüşü çok önemlidir, o pislikleri gördükten sonra modern bir otogara giren yolcu zaten kararını vermiştir, ayrıca üngüt yol kavşağına üst geçit veya tünel yapılmadığı müddet ordaki trafik kazalarının sonu gelmeyecek inancındayım. Ben 4000 km uzakta yaşıyorum ve görüyorum, sizler içinde yaşıyorsunuz nasıl görmüyorsunuz? Anlamadım!!!

SIRADAKİ HABER

banner66