Kahramanmaraş cipsi dünya pazarında!

400 yıl önce Yavuz Sultan Selim Han’ın Mısır seferine çıkarken ikmal maddesi olarak kullandığı tarhana şimdi dünya pazarına açılmaya gün sayıyor. Kahramanmaraş’ta sofralarda lezzetle tüketilen tarhana, paketlenerek dünya pazarına sürülmeyi bekliyor.

Kahramanmaraş cipsi dünya pazarında!

Yavuz'un Mısır seferine giderken tarhanayı ikmal maddesi olarak ikmal etmesi ve Kahramanmaraşlıların kışlı yazlı vazgeçilmez yiyeceği olan tarhana dünya pazarına girmeye gün sayıyor.Akdeniz Yöresel Ürünlerini dünyaya pazarlayan Ekol Food, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) girişimi ve Kahramanmaraş aşçılar ve pastacılar Derneğinin (KAHAPAD) katkısı ile Kahramanmaraş’ın yöresel ürünü; Maraş yaprak tarhana da artık dünyaya pazarlıyor.

Spesifik gıda alanında tartışmasız en büyük firmalardan biri olan ve ithal ettiği yüksek kalitedeki ürünleri Türk ve yabancı şeflerin beğenisine sunan, hemen her mutfakta iz bırakan Ekol Food, 17 ülkeden, 70 adet marka, 1500 çeşit ürünle Dünya üzerindeki yenilikleri müşterilerine sunmaktadır.  İtalya da bulunan ofisi ile Ekol Food; peynirler, baharatlar, pirinçler, konserveler, makarnalar, sirkeler, soslar, turşular, mantarlar vs. bulunmaktadır.. Meksika mutfağından Japon mutfağına kadar her tür mutfakta kullanılabilecek ürünler bulunmakta. Dünyaca markası ithalatçı firmalardan Ekol Food’un, Akdeniz yöresel ürünlerini pazarladığı Ekol Anatolia, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) girişimi ve Kahramanmaraş Aşçılar ve pastacılar Derneğinin (KAHAPAD) katkısı ile Kahramanmaraş ‘ın yöresel ürünü; Maraş yaprak tarhana da artık dünyaya pazarlıyor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63