Kahramanmaraş uçuşları 7'ye yükseltildi

Kahramanmaraş uçuşları 7'ye yükseltildi

Türk Hava Yolları daha geniş ulaşım ağı stratejisi doğrultusunda bazı yurtdışı ve yurt içi uçuş noktalarındaki sefer sayılarını artırıyor.

Son 5 yılda 35 yeni uçuş noktasına sefer başlatan Türk Hava Yolları, mevcut hatlardaki haftalık sefer sayılarını artırma kararı aldı. Yurtdışında 9 noktada, yurt içinde ise 2 noktada sefer artışı yapılacak. Yurt içinde Kahramanmaraş ve Van'a yapılan seferlerini artıran Türk Hava Yolları, yurt dışında Hindistan'da Yeni Delhi ve Mumbai, Avrupa'da Brüksel, Venedik, Helsinki, Basel ve Dublin, Ortadoğu'da Kuveyt, Afrika'da da Addis Ababa'ya daha fazla sefer düzenleyecek.

Halen haftada 5 frekans uçulan Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi ve haftada 3 kez gerçekleştirilen Mumbai seferleri 2 Şubat 2009 tarihinden başlayarak haftanın her günü yapılacak. Avrupa Birliği'nin başkenti Brüksel'e düzenlenen seferler 2 Mart 2009 tarihinden itibaren haftada 17'den 21'e yükseltilecek. İtalya'nın turizm kenti Venedik, Finlandiya'nın başkenti Helsinki ve İsviçre'nin sanat merkezi Basel ve İrlanda'nın başkenti Dublin'e yapılan seferler de her gün yapılacak. Yeni tarife Venedik ve Basel'de 3 Mart'ta, Helsinki'de 5 Mart'ta, Dublin'de 29 Mart'ta başlayacak. Halen Venedik, Helsinki ve Dublin'e haftada 5, Basel'e ise 4 sefer düzenleniyor.

Ortadoğu'da Kuveyt'e yapılan seferlerde de artışa gidildi. Haftada 4 gün uçulan İstanbul-Kuveyt hattında 7 Mart 2009 tarihinden itibaren haftada 5 gün sefer düzenlenecek. Afrika ülkesi Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya yapılan seferler de yeniden düzenlenerek 7 Mart 2009 tarihinden itibaren haftalık 4 frekanstan 5'e yükseltildi.

İç hatlarda ise İstanbul'dan gerçekleştirilen Kahramanmaraş uçuşları haftada 5 seferden 7'ye, Van uçuşları da haftada 7'den 10'a çıkarıldı. Van'a yapılacak ek seferler için salı, perşembe ve pazar günleri belirlendi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2009, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63