Kahramanmaraşlı sanayici gözünü Çin'e çevirdi!..

Kahramanmaraşlı sanayici gözünü Çin'e çevirdi!..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) 21. olağan meclis toplantısı meclis toplantı salonunda Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu başkanlığında yapıldı.

Balcıoğlu, yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Son 3 ay içerisinde önemli bir çok şey yaşandı. Başbakanımız geldi. Dış işleri başkanımız geldi. Kazasız belasız bir referandum yaşadık. KOSGEB Genel başkan yardımcısı Bayram Mecit bu salonda bilgi verdi. Daha sonra Merkez Bankası para politikaları hakkında bir konferans verdi. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası olarak çok yoğun bir çalışma ortamı yaşadık. Önümüzde yeni bir süreç var. Ben bu dönemde sizlere iş hayatınızda başarılar diliyorum. Meclis toplantılarımızın genel yapısı üzerine her toplantımızda bir ülkeyi tanıyoruz. Bu toplantıda ise Çin’i tanıyacağız. Çin masasından gelen Deniz Gürel hanımefendi çin ve çin pazarı hakkında bilgiler verecek. 21. toplantımızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Serdar Zabun ise konuşmasında şunları kaydetti: “Son zamanlarımız yoğun bir tempoda geçti. Başkabanımız, dış işleri bakanımız, merkez bankası başkanımız Kahramanmaraşa geldiler. Ticaret Sanayi Odası faliyetlerimizde son yapılan merkez bankası para politikaları konferansıyla doruk noktaya ulaştı. Çok başarılı çalışmalar yürütüldü.”

Her meclis toplantısında geleneksel olarak bir ülkenin tanıtımı yapılırken 21. meclis toplantısında ise İMEGE Çin Halk Cumhuriyeti masasından Deniz Gürel, Çin piyası ve sosyal yaşamıyla, çin iş dünyasında yatırım yapılabilecek alanları anlatan bir sunum yaptı.

Toplantı sonunda Başkan Balcıoğlu, İMEGE Çin Masası Temsilcisi Deniz Gürel’e Kahramanmaraş el işi bakır tabak, maraş biber ve fıstık ezmesi hediye etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63