KALİDA, kentin geleceği için seferber olacak

KALİDA, kentin geleceği için seferber olacak

Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği (KALİDA) İnşaat Kurulu Başkanı İbrahim Çakmak, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelip, özellikle belediye ve üniversite ile beraber hareket ederek şehrin gelecek 100 yılına katkıda bulunmak için çalışacaklarını söyledi.

KALİDA İnşaat Kurulu 3’üncü Olağan Toplantısı Edo Markasi Kafe’de gerçekleştirildi. KALİDA üyesi olan ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinin katıldığı toplantıda kurul üyeleri tanıtıldı. Üye tanıtımının ardından konuşan Kurul Başkanı İbrahim Çakmak, KALİDA’nın Kahramanmaraş’ın önde gelen, konusunda lider, genç, azimli, vizyon sahibi, güvenilir işadamlarını ihtiva eden önemli bir yapılanma olduğunu ifade etti. Derneğin vizyonunda ümitsizlik, bıkkınlık ve bitkinliğe yer olmadığının da altını çizen Çakmak, “Türkiye’nin her bakımdan geleceği ile ilgili özellikle ekonomi konusunda tüm güzel ve aydınlık günlerin yakın olduğuna Allah’ın izni ile gönülden inanıyoruz. Bize düşen, yaptığımız işlerle ilgili firmalarımızın kurumsal yapılarını güçlendirmek ve geleceğe hazırlanmak olmalıdır.” dedi.

KALİDA İnşaat Kurulu’nun daha önce de belirlendiği gibi öncelikle kendi üyeleri arasında işbirliğini geliştireceğini vurgulayan Çakmak, sivil toplum örgütleriyle de omuz omuza verip, özellikle belediye ve üniversite ile beraber hareket ederek şehrin gelecek 100 yılına katkıda bulunmak için çalışacaklarını belirtti. Bu konuda KALİDA’nın büyük katkısı olacağını umduklarını kaydeden Çakmak, “Bütün bu projelere kurulumuzun tüm üyeleriyle iş bölümü yaparak katkı yapmayı, bir ekip ruhu ve ortak çalışma hareketiyle başaracağımıza inanıyoruz.” diye konuştu.

İlerleyen günlerde Sütçü İmam Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, Kahramanmaraş Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü ve TEDAŞ İl Müdürlüğü ile görüşeceklerini de söyleyen Çakmak, Mart ayında ise Almanya’ya bir iş gezisi düzenlemeyi düşündüklerini açıkladı. Almanya’da inşaat sektöründe gelişmiş firmaların bulunduğuna dikkat çeken Çakmak, gezinin çeşitli teknolojilerin araştırılması ve iş görüşmeleri imkânı açısından faydalı olacağına inandığını sözlerine ekledi. (www.kanal46.com)
.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2009, 17:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
aynen kirkalti
aynen kirkalti - 13 yıl Önce

Teknolojin T sinden anlamayan insanlar cahil insanlar nasıl oluyoda bu şekilde konuşma cesaretini buluyor. tabi cahil cesur olur demiş atalarımız. teknoloji için çok uzaklara gidip memleketin paralarını niye yapancılara harcıyosunuz. Türkiye sınırları içinde size yardım edecek mühendis yok mu ?

SIRADAKİ HABER