Karaküçük, TRT Haber kanalının canlı yayın konuğu oldu..

Karaküçük, TRT Haber kanalının canlı yayın konuğu oldu..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Kemal Karaküçük, TRT Haber kanalının canlı yayın konuğu oldu.

KATSO Başkanı Karaküçük, Kahramanmaraş’a gelen TRT Haber Kanalı ekibinin Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası bahçesindeki canlı yayınına konuk oldu ve çeşitli açıklamalarda bulundu. TRT Haber Kanalı Türkiye Ajansı haber programında TRT’nin deneyimli sunucu muhabilirlerinden Süreyya Sert’e konuk olan Karaküçük, "Kahramanmaraş gelişiyor, Türkiye kalkınıyor”dedi.

Karaküçük, Kahramanmaraş Ekonomisi, Sanayi Yapısı, Sosyal ve Kültürel özellikleriyle şehrin doğal güzelliklerini anlattığı haber programında şunları kaydetti:

“İhracatıyla, üretimiyle, sürekli artan istihdamıyla, Avrupa da söz sahibi olan sektörleriyle Kahramanmaraş’ın durdurulamayan büyümesini ve gelişmesini devam ettiriyor. Kahramanmaraş ilerleyen zamanlar da Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olacak. Şuanda ortaya çıkan tarihi değer “Germenicia Antik Kenti” yamaç villaları 1.500–1.600 yıllıktır. Son iki yıl içerinde çalışmalar profesyonel ekiplerle yapılıyor. Dört mahalle de yüzlerce dönüm arazinin altı tamamı ile bir Roma kenti konumundadır. Bu güzellikler şuan da dünyanın en önemli akademisyenleri bu işin gerçek ustaları ve bilim adamları Kahramanmaraş’a geldiler ve bu güzellikleri gördüler. Herkeste hayranlık uyandıran bu mozaiklerin tarihi ve sanatsal değeri paha biçilemez konumdadır. Kamulaştırmaların devlet destekli bir şekilde devam etmesi de ciddi bir öneme sahiptir."

Başkan Karaküçük, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kahramanmaraş’ın doğal ve kültürel güzellikleri ve ekonomik istikrarı artık daha da ön plana çıkıyor ve herkes tarafından kabul görüyor. İhracatımız herkesin fabrika kapattığı dönemlerde dahi artış gösterdi. Emek yoğun sektörlerimiz ön plana çıkıyor. Her geçen gün aratarak devam eden yeni yatırımlar sayesinde istihdam hızla artış gösteriyor. Şuan da Enerji üretiminde Türkiye’nin başkenti konumuna gelen Kahramanmaraş devam eden yatırımlar tamamlandığında tüm dünyayı kıskandıracak konuma gelecektir. Bununla birlikte Sanayi de enerji tüketiminde Kahramanmaraş Türkiye de ilk 10 sanayi kenti arasına girmeyi başardı. Çimento, Ayakkabı, Kağıt Sanayi ve Enerji alanlarında hala yatırımlar devam ediyor ve yeni yeni projeler yatırıma dönüşüyor. Kahramanmaraş Gelişiyor, Türkiye Kalkınıyor.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2011, 07:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63