Karaküçük: Yatırımın alt yapısını oluşturmalıyız..

Karaküçük: Yatırımın alt yapısını oluşturmalıyız..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük; “Tomsuklu bölgesinde ki yatırım alanları ile Kahramanmaraşlı için değil, ülkemizdeki yatırımcılar için çok uygun yatırım imkanı sunan bir kent haline geldik. Fakat doğru yatırımları almak için öncelikle bunun alt yapısını hazırlamamız gerekiyor.”


Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Kahramanmaraş İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy, KATSO Başkanı Kemal Karaküçük ve Kahramanmaraş OSB Müdürü Mehmet Temizel’den oluşan bir heyet, yerinde inceleme yapmak üzere yeni organize sanayi bölgesi kurulacak 500 hektarlık Tomsuklu bölgesini ziyaret etti.


Konuyla ilgili olarak görüşlerini açıklayan KATSO Başkanı Karaküçük, “Bu bölge, önceden beri OSB için en uygun alandı. TSO olarak biz bu bölgeyle ilgili müteakip defalar girişimlerimizi yapıp görüşlerimizi bildirdik. Ancak bugüne kadar önümüze hep bürokratik engeller çıktı. Fakat, bildiğiniz üzere, Mayıs ayında Başbakanımızın İlimize gelişinde bu konuyu gündeme getirmiş, sorunun çözümü için kendisinden söz almıştık. Yine malumunuz olduğu üzere, son çıkan teşvik mevzuatında İlimiz 5. Bölgede yer aldı. Yatırımınızı OSB içerisinde yaparsanız 6. Bölgedeki teşviklerden yararlanıyorsunuz. Bu bizim için büyük bir fırsat. Sadece Kahramanmaraşlı için değil, ülkemizdeki yatırımcılar için çok uygun yatırım imkanı sunan bir kent haline dönüşmüş olduk. Fakat bunun alt yapısını hazırlamak gerekli. Gerek Kavlaklıdaki OSB gerekse de yeni kurulmakta olan Türkoğlu OSB’de yer yok. Yeni alan olarak bir tek Tomsuklu Bölgesi var. Lojistik açısından, hazine mülkiyeti olması açısından, genişlemeye uygun bir alan olması açısından olsun burası çok müsait. Yatırımcıları İlimize çekebileceğimiz cazibe merkezi oluşturabileceğimiz neticede de iş ve aş sağlayıp, devletimize daha fazla gelir sağlayabileceğimiz bir alandır” dedi.


Karaküçük, sözlerini şöyle tamamladı;“Yaptığımız geziyle de şehrin bu konuda fikir birliğinde olduğu görülmektedir. Valimiz bu konuya hassasiyetle eğilmektedir. Yatırımların önünün açılması, yatırımcıların ilimize çekilmesi, bu nedenle de kentin altyapısının buna hazırlanması noktasında bizlere gereken her türlü desteği vermektedir”


Karaküçük, kısa zamanda bürokratik işlemleri tamamlayarak söz konusu alanın bir an evvel OSB statüsüne kavuşturulması için gerekenlerin yapılacağını da sözlerine ekledi. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 07:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63