KASİAD yeni binasına kavuştu

KASİAD yeni binasına kavuştu

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) kuruluşunun 10. yılında kendi malı olan binasına kavuştu.

Bahçelievler Mahallesi 100. Yıl Caddesi’nde hizmete sunulan yeni binanın 13 Haziran Cuma günü saat 16.00'da gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan KASİAD Yönetim kurulu Başkanı A. Kadir Kurtul, şunları kaydetti: “Öncelikle; bu şehrin sanayi şehri olmasında emeği geçen ve şu anda aramızda olmayan Faruk Arıkan, Nevres Ongun, Ali Kurtul ve diğer Kahraman sanayicileri rahmetle bir kere daha anıyorum. Bugün KASİAD’ın üyeleri ile yeni ufuklara doğru yol almaya başladık. Yeni binada daha verimli çalışmaların yapılarak, Kahramanmaraş sanayicisinin önünün açılması yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yeni binamızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam da bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “Çok değil, daha 10 yıl önce Hanefi beyle, ‘TÜSİAD gibi Kahramanmaraşlı sanayici ve iş adamlarının da bir derneği olurda Kahramanmaraşlılar o dernek çatısı altında toplanarak ihracatı, ithalatı konuşarak iş geliştirmesi yapa bilirmiyiz’ diyorduk. Bugün KASİAD kuruluşundan sonra kendi binasında ve başkandan dinlediğimiz kadarı ile üyelerine yönelik, seminerler, eğitim programları, yurt içi ve yurt dışı geziler ile dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Kutluyorum tebrik ediyorum. Bugün gelinen noktada; Kahramanmaraşlı sanayici, Dünyadaki ekonomik krize ve ülkemizdeki olumsuzluklara bakmadan gördüğü bildiği halde yatırım yapmaya devam ediyor, önceden elinin taşın altına koyuyordu bugün Kahramanmaraşlı sanayici gövdesini koyuyor.”

Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır ise, yeni binanın hayırlı olması dileklerine katılarak şunları belirtti: “Az önce Kadir bey Kahramanmaraş sanayisinin kuruluşundaki tüm kişileri sayarken, Milli Mücadele Kahramanlarını sayıyor gibi anımsadım. Aslında onlar bugünün Kahramanları, ben ekonomik kalkınma ve ekonomik bağımsızlığı milli mücadele kadar önemsiyorum, çünkü ekonomik bağımsızlık olmadan hiçbir şey olamıyor. Bunun için Kahramanmaraş sanayisinin temelini atanlara teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş artık Akdeniz bölgesinde büyük bir sanayi şehri olmuştur. Temennimiz bu gelişmeleri sürdürmesidir.”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Veysi Kaynak’ın yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı ve Ajans 46'nın da takip ettiği açılış töreninde daha sonra davetliler KASİAD’ın yeni binasını gezdi. Bu arada Başkan Kurtul, KASİAD’ın yeni hazırlanan logosunu da davetlilere ve basına tanıttı. (Ajans 46 - www.kanal46.tv)
(YASAL UYARI: BU HABER İLE FOTOĞRAFLARIN İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR VE HUKUKİ OLARAK CEZAYI GEREKTİRİR...)

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2008, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66