KASKİ’den indirimli su tarifesi açıklaması!

KASKİ’den indirimli su tarifesi açıklaması!

Kuruluşundan itibaren çalışmalarına vatandaş odaklı olarak devam eden kaski genel müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor.


Kahramanmaraş Su Ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Mustafa Altunok, indirimli su tarifesi ile içme suyu tarifesi hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.


VATANDAŞLARIMIZ SUYU % 50 İNDİRİMLE KULLANABİLİRLER


Altunok yaptığı açıklamada; "Harp ve vazife malulleri, şehit ailesi, gazilerimiz, gazi dul eşleri, 65 yaş muhtaç aylığı alanlar ve devlet sporcu şeref aylığı bağlananların, bağlı bulundukları sosyal güvenlik kurumunca verilmiş olan kimlikleri ibraz etmek kaydı ile sadece ikamet ettikleri ve müstakil sayaç takılı olan meskenleri için kullandıkları su ve atıksu bedeline %50 indirim uyguluyoruz. Özürlülük oranı % 40 ve üzerindeki aile reisleri maaş almadıklarını ve vergi mükellefi olmadığını belgelemeleri halinde sadece ikamet ettikleri bir mesken için ayrı sayaç takılı olması kaydıyla % 50 indirimli su tarifesinden faydalanabilirler" dedi.


1184 ABONE, İNDİRİMLİ SU TARİFESİNDEN FAYDALANIYOR


Altunok konuşmasında,’’İndirimli tarifeden faydalanan abone sayımız bu gün itibarıyla 1184’tür. bu rakam bize az geldiği ve Kahramanmaraş’ta bu indirimden faydalanabilecek vatandaşlarımızın olduğunu düşündüğümüzden bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Vatandaşlarımız gerekli şartları taşıyıp, KASKİ Genel Müdürlüğüne başvurmaları durumunda indirimli su tarifesinden faydalanabilirler’’ diye konuştu.


ÇEVRE İLLERE GÖRE EN UCUZ SUYU KAHRAMANMARAŞ’LI KULLANIYOR


Altunok, bir konuya da açıklık getirdi. "KASKİ Genel Müdürlüğü kuruluşundan itibaren suyun fiyatında bir değişikliğe gitmemiştir. Çevre illere baktığımızda en ucuz suyu Kahramanmaraş kullanıyor. şu anda Kahramanmaraş’ta 1m³ suyun bedeli, tüm vergiler dahil 1,98 kuruştur. bu rakam Malatya’da 2,30 kuruş, Kayseri’de 2,89 kuruş, Gaziantep’te 3,17 kuruş, Hatay’da 3,23 kuruş ve Adana’da 3,43 kuruştur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 10:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
TOLGA
TOLGA - 6 yıl Önce

Su şehri maraşımızda meskende kullanılan sular asılna bedava olmalı veya 1 TL olmalı diğer şehirlerle kıyaslamak çok yanlış maraşımız zaten su şehri

SIRADAKİ HABER

banner63