KATSO heyetinden Bakan Ergün'e ziyaret...

KATSO heyetinden Bakan Ergün'e ziyaret...

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Kemal Karaküçük başkanlığındaki heyet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ü makamında ziyaret ederek, Kahramanmaraş’ın sanayi altyapısı ve güncel sorunlar ve çözüm önerileri hakkında görüşmelerde bulundu.


KATSO Başkanı Kemal Karaküçük, Kahramanmaraş’ta öncelikli sorunların başında gelen sanayi alanları konusunda üretilen Tomsuklu OSB projesi hakkında bilgi vererek; son on yılda dört kat büyüyen Kahramanmaraş sanayisinin bu performansını sürdürebilmesini teminen Tomsuklu bölgesinde OSB çalışmalarının başlatılmasının önemini vurguladı.


Toplantıda, Kahramanmaraş-Gaziantep ve Kahramanmaraş-Adana karayolları üzerinde bulunan sanayi bölgelerinin OSB statüsüne kavuşturulması amacıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilerek Sayın Bakanının desteği talep edildi. Kahramanmaraş’ın OSB’nin atık su arıtma tesisi konusunda da görüşmelerde bulunularak tesisin Bakanlıkça yapılması konusunda mutabakata varıldı.


Heyet ayrıca, gündemdeki çek yasası, sendikalar yasası, Türk Ticaret Kanunu gibi konularda iş dünyasının çekincelerini iletti.


Toplantının sonunda KATSO Başkanı Kemal Karaküçük Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’e sim sırma işli tuğra tablosu hediye etti.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2012, 05:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67