KATSO’nun 2012 bütçesi 2 milyon 600 bin TL..

KATSO’nun 2012 bütçesi 2 milyon 600 bin TL..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının 2011 yılı son meclis toplantısı KATSO Meclis toplantı salonunda yapıldı. 2012 yılı bütçesinin de görüşülerek kabul edildiği toplantıya KATSO Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu başkanlık yaptı.


KATSO’da 37. ve 2011 yılının son meclis toplantısı yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şahin Balcıoğlu, 2011 yılının bir değerlendirmesini yaptı.


Balcıoğlu, toplantı öncesi daha önceleri iki farklı dönemde KATSO Başkanlığı yapmış ve geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden değerli iş adamı İş Adamı Selahattin Ünsal için başsağlığı diledi.


Balcıoğlu konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Biz Bu Hikâyenin Neresindeyiz, Yılın sonu, her şey gibi oda başladı ve bitti. Sevinmelimi? Yoksa üzülmelim mi? Sevinelim yeni bir yıla başlıyoruz. Yeni doğumlar, aramıza yeni katılanlar var. Üzülelim ihtiyarlıyoruz, dün yanımızda olanlar bugün yok. Etrafımızda ateş çemberi sırada kimler var, sonucu ne olacak bilinmez. 2012 İçin kusursuz fırtına var diyorlar. Biz şirketimiz buna hazır mı? 2012 Maya takvimine göre kıyamet kopacak deniliyor ya doğruysa, 2012 12 Eylül NASA’ya göre büyük güneş patlaması yaşanacak. 2012 de deprem olacak deniliyor ne yaptık. Ne yapacağımız bellimi? 17 Aralık şeb-i aruz töreni yapıldı. Yani Mevlana cehalettin-i Rumi’nin ölüm yıldönümü, ölüm yıldönümü ve coşkuyla kutlanıyor. Çünkü ölüm yok oluş değil, kavuşma, mutluluğa varış, Biz hazır mıyız? İşimizi tamamladık mı yoksa yarın da bekleyen işler var mı? Çocuklarımıza doyduk mu? Ama ölümün ne zaman geleceği belli değil. Sahi ölümün her an olduğunu hatırlasak. Sabah böylemi vedalaşırdık.


Bu kadar çok mu kızardık. Hiçbir şey için. Trafikte bu kadar uğraşır mıydık, geçmek için, belki arkadaşımızı hiç değilse telefonla arar hatırını sorardık. Hatta annemizin elini her gün öper hayır duasını alırdık. Zamanı boşa sözü boşa harcar mıydık? Belki de hiç sebep yokken kan verip bir hayatı kurtarmanın hazzını yaşayabilmek. Kültürümüzde ne kadar güzel sözler var. Ne ekersen onu biçersin gibi. Yılsonu geldi mali yılın hesapları gözden geçirilecek. Varsa düzenlemeler yapılacak. Hesaplar kapanacak. Sonuçta kar ya da zarar bildirimde bulunulacak. Elbet zararı kimse istemez, bizde sizde istemeyiz. Vicdan defteri de böyle kapatılmamalı mı? Zarar etmeden.


Kime ne yaptıysak hep ayaklara dolaşmadı mı? Hayat değişiyor. 69 da aya çıkılacağımız hayal bile değildi. Yazdırmalı telefondan sonra ABD ile arabada giderken bile görüşmek hayal edilebilir miydi? 2020 de Çin bankacılıkta 1. Sırada Hindistan 2. Sırada olacak deniliyor, Sizler bizler dünyaya hükmeden Osmanlının torunları Hep idaremi edilmeliyiz. Yoksa yenidünya düzeni kurulurken idare etme sırası bize gelmedi mi? Öyleyse bir olmayı, birlik olmayı, diri olmayı tekrar düşünüp hadi o zaman hiç değilse severek gülümseyelim etrafa. Yeni yıla böyle başlayalım. Koca yunusun dediği gibi sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz. 37. Meclis toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.”


Meclis toplantısında 2012 bütçesi de görüşüldü. 2012 yılının bütçesi 2 milyon 600 bin lira olarak oylandı ve kabul edildi. Ayrıca Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi bünyesinde kurulan Teknokent ile ilgili KATSO Yönetim Kurulu üyesi Resul Altunköprü konuşma yaptı. (www.kanal46.com)


 


 


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2011, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23