KMTSO’dan İade-i Ziyaret

KMTSO’dan İade-i Ziyaret

KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük, Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ve Yönetim Kurulu Üyeleri AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç’a iade-i ziyarette bulundu.


Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, Meclis Başkanı Hanefi Öksüz ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Seçim Bürosu’nu ziyaret etti. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, İl Başkanı Metin Doğan ve Onikişubat Belediye Başkan Adayı Hanefi Mahçiçek’le görüşen KMTSO heyeti, yaklaşan yerel seçimler öncesinde adaylara başarı dileklerinde bulundu.


Ziyarette konuşan KMTSO Meclis Başkanı Hanefi Öksüz, Erkoç’un başarılı bir belediye başkanı profili çizeceğine inandığını söyledi. Kahramanmaraş’ın artık her konuda birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket ederek istişare ve ortak aklı ön planda tutması gerektiğini dile getiren Öksüz, “Çünkü hiç ummadığımız kişilerden çok iyi fikirler çıkıyor. Biz sanayide bunu yaşıyoruz.  Başkanımızın da bu konuya çok önem verdiğini memnuniyetle görüyorum” diye konuştu.


 Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın büyük bir sorumluluk gerektiren zor bir görev olduğuna dikkat çeken Öksüz, şöyle devam etti:


 “Artık Kahramanmaraş daha iyi belediye hizmetleri alabilmeli diye düşünüyorum. Büyükşehir oluyoruz çünkü. Burada iş adamı olsun, siyasetçisi, esnafı, bütün kasabalımız köylümüz büyükşehir oluyoruz. Hep birlikte el ele verip doğru projeler seçeceğiz. Bu doğru projeleri de hayata geçirmek için büyükşehir belediye başkanlığı çok önemli bir makam. Yani bu kurulacak ekibin en üst düzeyde en başında olan makam. Dolayısıyla siyasilerimizle doğru projeler seçeceğiz ve onlar da Ankara’da bunu çok iyi kovalayacaklar takip edecekler. Fatih Beyin bazı projeleri oda olarak bizleri çok heyecanlandırdı. Bunlardan bir tanesi kısık yolu. Başbakanımız da bunu söyledi. Bu Kahramanmaraş’a çok büyük katkıda bulunacak. Havaalanının genişlemesi ve yeni hızlı trenin oraya gelmesi de çok önemli projeler. Diğer yandan etrafımız sularla çevrili olmasına rağmen bu sulardan yeterince istifade edemiyoruz. Bu konuda başkanımızın yine çok güzel projeleri var. Ben tebrik, ediyorum hayırlı uğurlu olsun diyorum. 3 belediye başkan adayımızı da Ticaret ve Sanayi Odası olarak kutluyoruz.”


 “GELECEĞİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ”


 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erkoç ise, “Biz hep birlikte Kahramanmaraş’ız” dedi. Bir ve beraber hareket edildiğinde, her türlü problemin çok daha kolay çözüme kavuşacağına inandığını söyleyen Erkoç, “Her zaman bunun idrakinde olduk. İl başkanlığımız döneminde de sanayi odamızla birlikte şehrimizin birçok sorununun çözümü için beraber hareket ettik. Özellikle de organize sanayi bölgeleri ve teşvik yasasıyla ilgili çok önemli çalışmalar yaptık. Bundan sonra da bu birlikteliğimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.


 Yeni dönemde Kahramanmaraş’ı Türkiye’nin marka illerinden biri haline getireceklerini kaydeden Erkoç, sözlerini şöyle tamamladı:


“Kahramanmaraş’ın resmi, sivil, gönüllü tüm teşekküllerle oturacağız, istişare edeceğiz. Kahramanmaraş’ın geleceğini hep beraber inşa edeceğiz. Tabi Kahramanmaraşlı müteşebbisler ülkemizin istikbal mücadelesinde çok önemli görev aldılar. Yani bu gün çok büyük risklere girerek çok önemli yatırımlar yapıldı. Bu yatırımları yapan müteşebbislerimizi de tebrik ediyoruz. Kahramanmaraş adına da onlarla gurur duyuyoruz. Şu anda şehrimizde özellikle teşvikten sonra sanayi parseli kalmamış durumda. Bu nedenle 5 bin dönümlük bir organize sanayi bölgesi yapmak için harekete geçeceğiz. Birçok problemi yeni dönemde beraber çözerek Maraş’ımızı Türkiye’nin marka illerinden biri yapmayı hedefliyoruz. Bunu yapmamak için de hiçbir sebebimiz yok. Çünkü Kahramanmaraş artık büyükşehir. İnşallah işçimizle, memurumuzla, patronumuzla, esnafımızla, emeklimizle omuz omuza vereceğiz ve geleceği inşa edeceğiz. Tekrar bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66