Konuk bu kez Kabakçı idi..

Konuk bu kez Kabakçı idi..
KALİDA’nın Geleneksel Kahvaltı Günleri’nin konuğu bu kez CHP’nin adayı Kabakçı oldu..CHP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Kabakçı, “Şehrin ticaret merkezi haline gelmesi gerekiyor” dedi.

Kahramanmaraş Lider İşadamları Derneği’nin (KALİDA) Geleneksel Kahvaltı Günleri’nin konuğu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Rıfat Nedim Kabakçı oldu. Kabakçı, Kahramanmaraş’ın ticaret merkezi haline gelmesi gerektiğini söyledi.

Osmaniye yolu üzerindeki EDO Markasi Kafe’de işadamlarının katılımıyla gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan KALİDA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ökkeş Balsuyu, yerel yönetimlerin siyaset yapılacak değil, hizmet üretilecek yerler olduğunu söyledi.

Ulusal basın takip edildiğinde gündemin siyasi demeçlerle meşgul edildiğini, bu yüzden de adayların projelerini tanıtmaya fırsat kalmadığını gördüklerini ifade eden Balsuyu; “Böyle yönlendirildiğimiz için yerelde de siyasi mülahazalarla hareket ediyoruz. Daha güzel bir Kahramanmaraş istiyoruz ve bunun için de en uygun adayın seçilmesini umut ediyoruz.” dedi.

Rıfat Nedim Kabakçı ise, şehrin tarihi değerlere sahip olmasına, müstesna bir yerde bulunmasına rağmen ülke gündeminde hak ettiği yerde bulunmadığını belirtti.

Kahramanmaraş’ın teşviklerle sanayi kenti haline geldiğini ancak ticaret merkezi olamadığının altını çizen Kabakçı, şehrin pazarına hâkim olması ve bunu başka illere kaptırmamak zorunda olduğunu dile getirdi.

Belediyenin en önemli icraatlarından birinin de ticaret merkezi meselesi olması gerektiğine dikkat çeken Kabakçı, “Şehrin gece ve gündüz nüfusunun arasında en az yüzde 10’luk bir fark olması gerekir.”diye konuştu. Kabakçı, belediye başkanı seçildiği takdirde işadamlarının Kahramanmaraş’a olan katkısına önem vereceğini de kaydederek, farklı bir yönetim modeli oluşturacaklarına inandığını sözlerine ekledi. (Kaynak: Kalida Basın Servisi - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2009, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER