Konut sektöründeki yeni proje yarışı hızlanıyor!

Konut sektöründeki yeni proje yarışı hızlanıyor!

Gül İnşaat, şimdi de 120 milyon TL yatırımla konut ve alışveriş merkezinden oluşan Güneşli Park adıyla yepyeni bir proje başlattı.

Referandumun ardından konut sektöründe başlayan yeni proje yarışı hızlanıyor. İstanbul'un Avrupa yakasında birçok prestijli projeye imza atan Gül İnşaat, şimdi de 120 milyon TL yatırımla konut ve alışveriş merkezinden oluşan Güneşli Park adıyla yepyeni bir proje başlattı.

Daha önce Skyport, Perla Vista, Loca, Metroport, Rose Marine, Otoport, Fly Inn, Colorist ve Yeşilköy Konakları gibi birçok prestijli konut ve alışveriş merkezi (AVM) inşa eden Gül İnşaat'ın 25 bin metrekarelik bir arazide 300 konut ve 90 mağazadan oluşan son projesine kapasitenin üzerinde talep geldi. Basın toplantısıyla yeni projeyi duyuran Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, "Daha işin başındayız ama 300 daireye şimdiden 450 adet talep aldık." dedi. Taleplerde havayolu çalışanlarının ağırlıkta olduğunu bildirdi. 1+1'den 5+1'e kadar 8 farklı konseptte inşa edilecek daireler 150 bin ile 700 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Ali Gül, dairelerin 50'sini eski müşterilerine sattıklarını, aşırı talep olduğu için 50 tanesini daha satıp geri kalan daireler için fiyatta revizyona gideceklerini söyledi.

Metrekare fiyatlarının 2 bin 200 liradan başladığını kaydeden Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın ise dairelerin Eylül 2012'de teslim edileceğini aktardı. Dairelerin 70 ile 300 metrekare arasında 4 blokta inşa edileceği projede 500 kişi çalışacak. Güvenlik sistemlerinden teknolojik altyapısına kadar üstün nitelikli bir donanıma sahip Güneşli Park, gün ışığından maksimum faydalanacak şekilde tasarlandı. Fuar merkezlerine ve Atatürk Havalimanı'na yakınlığı ile dikkat çeken Güneşli Park, TEM ve E-5 çevreyollarının tam ortasında. 30 yıllık deneyime sahip şirketin devam eden projelerinde istihdam ettiği çalışan sayısı ise 2 bin.

Ali Gül, Güneşli Park'ta oturmak veya yatırım amaçlı ev almak isteyen tüketicilerin kasım ayının sonuna kadar geçerli olan lansman fiyatı üzerinden yüzde 25 peşinatla 36 ay sıfır faizle ev sahibi olabileceklerini bildirdi. Çevresinde birçok önemli sanayi ve finans kuruluşu bulunan bir milyon nüfuslu Güneşli bölgesinin kaliteli konut ihtiyacına hitap eden Güneşli Park'ın benzersiz olduğunu anlatan Gül, projede ayrıca ana caddeye cepheli 90 mağaza, 2 bin metrekare hipermarket, 2 bin 300 metrekare teknomarket ve 2 bin 700 metrekarelik açık ve kapalı havuz ve spor merkezi bulunacağını da dile getirdi. Yakın zamanda Anadolu yakasında da bir proje başlatacaklarını da açıklayan Gül, yerin kesinleşmesi için görüşmeler yaptıklarını belirtti. Gül, "Referandum sonrasında piyasalarda gerginliğin azalması, inşaat projelerine olan talebi artırdı. Bu işimizi, işlerimizi hızlandıracak." dedi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2010, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63