KÖYDES kapsamında 9.5 milyonluk yatırım!...

KÖYDES kapsamında 9.5 milyonluk yatırım!...

Kahramanmaraş İl Genel Meclisi Başkanı Fatih Paköz, 2008 yılı içerisinde KÖYDES Projesi kapsamında 9.5 milyon YTL'lik yol ve içmesuyu yatırımı gerçekleştirileceğini söyledi.

Paköz, yaptığı açıklamada, nüfusun yüzde 46'sının kırsal kesimde yaşadığına dikkat çekerek önceliklerinin yol ve içmesuyu olacağını ifade etti. Bu yıl sadece yol ve içmesuyuna 9.5 milyon YTL kaynak ayrıldığını hatırlatan Paköz, elektrik yatırımları için de yaklaşık 25 milyon YTL para aktarıldığını belirtti.

Kahramanmaraş'a 3 yıl önce KÖYDES projesi kapsamında 6.5 milyon YTL ayrıldığını vurgulayan Paköz, geçen yıl gerçekleştirilen 32 milyon YTL yatırım ile bir çok sorunun halledildiğini söyledi. Paköz, "Kentin yol probleminin kolay kolay bitmeyeceğini düşünüyoruz. Çünkü nüfusun önemli kısmı hala kırsal bölgede yaşıyor. Ayrıca 5 tane evin bulunduğu yere yol yapmak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla planlamamızı da buna göre yapıyoruz" dedi.

Önemli olanın ana arterlerin yapılması olduğunu ve birinci hedeflerinin bu olduğunu belirten Paköz, bu yıl 400-500 kilometre ikinci kat asfalt yapılacağını kaydetti.

İl Özel İdare bütçesinde bu yıl yatırıma 41 milyon YTL ayrıldığını vurgulayan Paköz, bunun 4 milyon YTL'sinin sulama kanalları için kullanılacağını ifade etti. (Ahmet Caner)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2008, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66