Kurtul, Hürriyet'in konuğu oldu

Kurtul, Hürriyet'in konuğu oldu

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul, Hürriyet Gazetesi’ne konuk oldu.

Hürriyet Gazetesi Çukurova GAP ekinin 27 Aralık 2008 cumartesi tarihli (bugünkü) sayısının manşetinde; “Patronlardan Kriz Reçetesi” başlığı ile yayımlanan haberde, Kurtul’un reel sektörün sıkıştığını belirterek dalga dalga büyüyen krizden çıkmak için önerdiği 10 formül yer aldı.

Gazetenin 4. sayfasında ise; Doğan Haber Ajansı (DHA) Kahramanmaraş Temsilcisi M. Nuri Şirin’in Kurtul ile yaptığı röportaj Lütfi Yıkan’ın fotoğrafları ile yarım sayfadan fazla olarak; “Krize karşı 10 önlem” başlığı ile yayımlandı.

Büyük ilgi gören röportajda Kurtul; “Kapanan fabrikalarımız, ekmeksiz kalan çalışanlarımız oldu. Bu zor koşullarda, çalışanlarımızı işsiz bırakmama adına var gücümüz ile çalışmaktayız. Kepenk indiren işletme sayısının her geçen gün artacağı endişesi taşımaktayız. Bu nedenle hepimize görev düşüyor. Ciddi tahribat olacağı için krize karşı 10 önlem öneriyoruz. Bizler göreve hazır haldeyiz. Somut adımlar atılmasını bekliyoruz.”

TEŞVİK BİR YIL DAHA UZUYOR

Öte yandan; Kahramanmaraş’ın yanı sıra birçok ilin yararlanmakta olduğu ve halk arasında Teşvik Yasası olarak bilinen 5084 sayılı Yatırımların ve İstihdamın Teşviki hakkındaki kanundan bu yılın sonunda bitecek olan yararlanma süresinin bir yıl daha uzatılacağı müjdesi geldi. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2008, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63