Kuybu'dan İsrail mallarına boykot çağrısı!

Kuybu'dan İsrail mallarına boykot çağrısı!

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KMESOB) Başkanı Ahmet Kuybu, vatandaşlara seslenerek İsrail mallarını boykot etmeleri çağrısında bulundu.

KMESOB Başkanı Kuybu yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: “İsrail'in mallarını Kahramanmaraş esnaf ve sanatkârlar olarak boykot edelim. Ne yapmak gerekiyorsa, onu yapalım. Bu konuda herkesin duyarlı olması lazım. O görüntüleri lanetleyerek, istemeden izliyoruz. İsrail terörist bir devlettir, Gazze'ye bomba yağdırarak Filistinli Müslüman kardeşlerimize kan kusturmuştur. Artık kınamanın ötesine geçmemiz gerekiyor. İsrail mallarını alan kişiler bu terör devletini gönüllü olarak istemeden destekte bulunmuş oluyor. Aldığımız her İsrail çıkışlı ürünler Filistin’e mermi olarak geri dönmüş oluyor. Bu yüzden herkes üzerine düşeni yapması gerekiyor, İsrail mallarını almayarak boykot etmiş olalım. Tepkimizi koyalım, boykot yapalım. İnsanlığın bu zulme seyirci kalmaması gerekiyor. Siyonist markalar almamakla her fert onurlu bir davranış sergilemelidir. Yıllardır marketlerimizde, evlerimizde, raflarımızda Siyonist markalar bulunuyor. Biz de tepkimizi göstererek o markaları artık almamalıyız. Bu çağrımıza sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin, meslek grubu temsilcilerinin, derneklerin, esnaf ve sanatkârlarımızın ve Kahramanmaraş halkının da destek vereceğini umuyoruz. Herkes bu konuda üzerine düşen görevi yapmak zorundadır. Bu gün insan hak ve hürriyetlerini savunan insanlar bile susmuş ve bu katliama göz yummaktadır.”

Türkiye’de satılan İsrail Markaları!

ACE - ALDAYS - ALGİDA - ALO - ALORKO - ARİEL - AXE - BALLERİNA - BARCLAY - BIBO - BLENDAX - BRUT - CALVE -CAPPY - CARREFOUR - CARTEDOR - CARUSUN - CHESTERFIELD - CIF -CLEAR - CNN - COCACOLA - CORNETTO - DANONE -DISNEY - DOMESTOS - DOVE - DUNHILL - ELİDOR - FANTA - FEBREZE - HR ORGINS - IBM - IMPULSE - IPANA - JACOBS - JOHNMON - KENT - KITKAT - KIWI - KLEENEX - KNORR -KOMİLİ - KOROPLAST - KRAFT - LEGGS -LEVER - LİPTON -LM - LOREAL - LUX - MAGGI - MAGNUM - MARLBORO -MAX - MAXWELL - MC DONALDS - MILKA - MİS - NESCAFE - NESQUIK - NESTLE - NOKIA - OLD SPANAC - OMO - ORGANİCS - ORKID - PALLMALL - PANTENE - PARLIAMENT -PRIMA - PRINGLES - PROFILO - REJOICE - REXONA - RİNSO - SALEM - SANA -SARALLE - SCHWEPPES - SENSUN - SİGNAL - SOLERO -SPRITE - SUAVE -TANG - TIMOTE - TURKUAZ -UNIPRO -VAKKO - VARTA - VİECNETTA - VİM - WINSTON -YUMOŞ (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2009, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63