MADO 50 milyon dolara yeni fabrika kuruyor

MADO 50 milyon dolara yeni fabrika kuruyor

MADO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, Kahramanmaraş’ta 50 bin metre kare kapalı alanda 50 milyon dolarlık yatırımla fabrika kuracaklarını bildirdi.

Yatırımcıların dünyada değişik sektörler aradığını ifade eden Kanbur, “Dışarıdan bize MADO için gelenler var. Bulgaristan’da bir fabrika kurmuştuk. Türkiye’den önce Mado, Avrupalı oldu. Şimdi de 50 milyon dolarlık yatırımla Kahramanmaraş’ta yeni bir fabrika kuracağız. 50 bin metre kare kapalı alana kurulacak fabrika ile kapasitemizi daha da artıracağız. Kapasitemiz yetmez duruma geldiği için yeni fabrikayı kuruyoruz” diye konuştu.

Yeni fabrikada donmuş ürün, su şişeleme, dondurma, meyve suyu, sütlü ve şerbetli tatlıların üretiminin gerçekleştirileceğini bildiren Kanbur, fabrikanın inşaatının önümüzdeki yıl biteceğini kaydetti.

MADO’nun keçi sütü ürünleri pazarına girdiğini hatırlatan Kanbur, keçi sütü için bölgede sözleşmeli hayvancılık yaptıklarını, meyvede de bunu gerçekleştireceklerini söyledi. Uluslararası bir festival düşündüklerini kaydeden Kanbur, dondurmacılık okulu açmak için karar aldıklarını, ancak okul için henüz yer bulunamadığını belirtti. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2009, 07:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63