MADO'dan Tekir suyuna 20 milyon YTL'lik yatırım!

MADO'dan Tekir suyuna 20 milyon YTL'lik yatırım!

Küresel ısınmaya bağlı olarak suyun önümüzdeki yıllarda petrolden daha değerli hale geleceği ve 2010 yılından itibaren dünyada su kıtlıklarının yaşanmaya başlanacağı konuları dünya gündeminde önemini artırıyor. Bu gerçekten hareket eden global şirketler de haklı olarak su kaynaklarına olan ilgilerini gün geçtikçe yükseltiyor.

Kahramanmaraş merkezli olarak dünyaya dondurma ihracatı yapan ve Türkiye'nin önemli dondurma markası olarak kabul edilen MADO'yu üreten Yaşar Dondurma A.Ş., Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Tekir beldesinde 20 milyon YTL'lik hazır su yatırımı gerçekleştiriyor. MADO Tekir Doğal Kaynak Suyu Paketleme Tesisi inşaatı sürüyor.

Gıda sektöründe yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çeken MADO, hazır su sektöründe de ilk adımı attı. Yaklaşık 6 aydır fizibilite çalışmalarını sürdüren firma, Tekir beldesinde Ardıç suyu olarak bilinen mevkiden alacağı su ile hazır su tesisi kuracak.

Yaşar Dondurma - MADO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Kanbur, yıllardır düşündükleri projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını, Tekir beldesinde çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Şu anda suyu alacağımız bölgede alt yapı faaliyetleri devam ediyor. Önümüzdeki 3 ay içerisinde yaklaşık 20 milyon YTL'lik yatırımın büyük bölümünü tamamlayacağız ve üretime geçmeyi planlıyoruz" dedi. Hazır suyu ilk etapta konsept mağazalara vereceklerini kaydeden Erdal Kanbur, önümüzdeki yıllarda pazarlama yöntemi ile ülke geneline göndermeyi amaçladıklarını ifade etti.

Tekir beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Hacı Yüksel Horasan ise, MADO tarafından gerçekleştirilen yatırımdan onur duyduklarını belirterek, tesisin beldenin tanıtımına katkıda bulunacağına inandığını söyledi. (Ajanslar - www.kanal46.tv)

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2008, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66