'Maket üzerinden ev almayın'

'Maket üzerinden ev almayın'

İZEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Akgün, "düşük peşinatla ev sahibi yapmayı" vaad edenlerin vatandaşı yanılttığını öne sürdü.

İşte Akgün'ün uyarıları...

İzmir Emlak Kulübü Derneği (İZEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Akgün, banka faizlerinin düşmesiyle emlak sektöründe devrim niteliğinde değişikliklerin göze çarptığını anlattı.

Düşük peşinatla ev sahibi olma imkanı sağlandığına ilişkin ifadelerin tüketiciyi yanlış yönlendirdiğini savunan Akgün, şöyle konuştu:

"Sizi 3 bin-5 bin lira peşinatla ev sahibi yapıyoruz çığırtkanlığı, vatandaşı kandırmak ve yanıltmaktan başka bir şey değildir. Toplamda 100 bin-500 bin lirayı geçen rakamları ustalıkla almaya çalışan kooperatifler ve inşaat firmaları gazetelere tam sayfa, televizyonlara onlarca saniye reklam vermekte, 50-100 bin lira yatırım yaptıkları örnek dairelerle milyonlarca lira para toplamaktadır. İnşaatınızı yapın, ondan sonra satın.

Maket üzerinden konut almak risklidir, tehlikelidir. En güvenli konut edinme yöntemi, bitmiş bir konutu mortgage kredisiyle hemen satın alıp yarın taşınmaktır.

Türkiye'de çok sayıda satılık konut bulunmaktadır. 2 gün içinde bankaların ekspertiz değerinin yüzde 80'ini finanse ettiği konutları satın almak ve hemen taşınmak çok basit bir işlemdir." (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2010, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63