MB Başkanı ile Nevzat Pakdil ev arkadaşıymış'

MB Başkanı ile Nevzat Pakdil ev arkadaşıymış'

Kahramanmaraş’a konferans vermek üzere gelen Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve beraberindekiler AK Partili Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı makamında ziyaret ettiler.

Tam bir sohbet havasında geçen dünkü ziyarette konuşan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, öğrencilik yıllarında bir kaç kez Kahramanmaraş’a geldiğini ve TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Sezai Karakoç, Rasim Özdenören gibi isimlerle öğrencilik yıllarında ev arkadaşlığı yaptığını söyledi.

Kahramanmaraş’ı çok gelişmiş bulduğuna işaret eden Başkan Yılmaz, ekonomik anlamda da ileri bir seviyede gördüklerini söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Poyraz ise, Kahramanmaraş’ın hemen her alanda bir yatırım hamlesi başlattığını ve alınan teşviklerin yüzde 100’a varan oranlarda istihdama kullanıldığını ve bunda da başarılı olunduğunu söyledi.

Başkan Poyraz; “Şehrimiz dışarıdan göç alan bir şehir değil. Ancak köylerden ve kasabalardan şehir merkezine göç oluyor. Bundan dolayı da hızla gelişiyoruz. Bu gelişme karşısında biz de belediye olarak elimizden geleni yapıyor ve halkımıza hizmetin en iyisini sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Başkan Poyraz’a Merkez Bankası Plaketi takdim ederken, Başkan Mustafa Poyraz da bakır işleme hindi tabağı hediye etti.

Daha sonra İstiklal Madalyamızı misafirlere gösteren Başkan Poyraz, İstiklal Madalyası hakkında da bilgi verdi.

Belediye Binasını gezen Merkez Bankası Heyeti’ne bilgi veren Başkan Poyraz, Belediye Meclis Salonu’nda her türlü toplantıyı yapabileceklerini söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ise; “Gerçekten güzel bir bina yapmışınız. Belediye Meclisi Salonunuz da güzel olmuş. İnşallah Kahramanmaraş adına hayırlı kararlar almanıza vesile olur” dedi.

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın Belediyeyi ziyaret programında; Genel Müdür Hüseyin Zafer, Gaziantep Şube Müdürü Ahmet İnci, Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Hasan Kara ve Başkan Yardımcısı Vekili Özcan Konuklar ile Başkan Danışmanı ve Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan da hazır bulundu. Heyet, Belediye’den memnun ayrıldı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2010, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63