Mehmet Balduk bugün Hürriyet'te..

Mehmet Balduk bugün Hürriyet'te..

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Mehmet Balduk; “Her il’e özel proje gerek. Her il’de sanayi kuruluşu olması şart değil” dedi.

Türk basının amiral gemisi Hürriyet Gazetesi’nin 20 Haziran 2009 cumartesi tarihli (bugün) Çukurova-GAP ekinde kendisi ile yapılan bir röportaj yayımlanan Balduk, her il’in kendine özgü yapısı olduğunu altını çizdi.

Kriz nedeni ile Avrupa pazarında ciddi sıkıntı yaşandığını ve bu bölgeye yapılan ihracatta düşüş olduğunu söyleyen Balduk, teşvik yasasına da değindi. Balduk; “Van, Diyarbakır veya Mardin’de sanayi kuruluşu olması şart değil. Mardin’i turizmle, Diyarbakır’ı mermerle, Van’ı ise hayvancılıkla desteklersin. Her bölgede organize sanayi kurulması yanlış" dedi.

SİYASETE YAKIN

KATSO Başkanı Mehmet Balduk, siyasete mesafeli bakmadığını da söyleyerek; “Siyasete gireceğim zaman oda başkanlığından istifa ederim” dedi.

DHA Kahramanmaraş Temsilcisi M. Nuri Şirin’in yaptığı ve Lütfi Yıkan’ın fotoğrafladığı bu önemli röportajın devamını Hürriyet Gazetesi’nin bugünkü Çukurova -GAP ekinde okuyabilirsiniz. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2009, 06:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67