Mehmet Balduk yeniden seçildi

Mehmet Balduk yeniden seçildi

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Yönetim Kurulu Başkanlığına Mehmet Balduk yeniden seçilirken, odanın yönetim organları da belli oldu.

Seçim takvimi 07.02.2009 cumartesi günü Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Üyelerinin seçimiyle başlayan KATSO seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TOBB Delege seçimiyle devam etti. Cumartesi günü yapılan seçimlerde 965 oy ile seçilen 77 kişilik yeni meclis, en yaşlı üye sıfatını taşıyan M. Mehmet Yüzbaşıoğlu’nun Divan Başkanlığı’nda toplandı. Yeni meclis, İl Seçim Kurulu görevlilerinin hazır bulunduğu seçimlerde oy kullandı. Üç sandıkta yapılan oylama sonunda Mehmet Balduk, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine oy birliği ile yeniden seçildi. Oylamayla birlikte Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve TOBB Delegeleri de belli oldu.

Seçimin ardından Meclis Üyelerine hitaben bir konuşma yapan Balduk, kendisine ve Yönetim Kurulu listesine gösterilen güven için teşekkür etti. Bu güvene layık olmak için çalışacaklarını belirten Balduk, “Yeni bir döneme başlıyoruz. Meclis üyesi sayımız arttı. Aramızda çok nitelikli insanlar var. Yönetim kurlu listesini yaparken çok zorlandım. Tecrübe ve dinamizmi bir araya getirmeye çalıştım. Sektörel dağılımı göz önüne almaya çalıştım. Değerlendiremediğimiz arkadaşlar vardır muhakkak. Herkesin bunu anlayışla karşılayacağını umuyorum. Bana ve yönetim kuruluna seçilen arkadaşlara gösterdiğiniz güvenden dolayı sizlere tekrar teşekkür ediyorum.”dedi.

Yeni dönemde meclis ve meslek komiteleri üyelerinden verimli bir çalışma süreci isteyen Balduk, “Küresel krizin yaşandığı günümüzde birlikte çalışarak el birliği ile krizden çıkmak zorundayız. İnşallah hep birlikte sektörümüze, memleketimize ve ülkemize faydalı hizmetler yaparız. Bunun için meslek komitelerinin toplanması çok önemli. Meslek komiteleri, kendi gruplarını oluşturan sektörlerin sorunları belirleyecek ve çözüm önerisi oluşturacak. Bu sorun ve çözüm önerilerini Meclis üyeleri aracılığı ile bizlere iletecek. Bizler de sorunların çözüme kavuşması için çalışacağız. Hepiniz katkı bulunacağından hiç endişem yok.”şeklinde konuştu.

Yeni meclis toplantının ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2009, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 12 yıl Önce

Sayın Balduk, Yeni dönemde aşarılar diliyorum. Seçime girerken son kez aday olduğunuzu duyunca inanın çok üzüldük. Size ve değerli mecilsinize üstün başarılar diliyorum. İşallah yeni dönemde Tekstil dışındaki diğer meslek guruplarınında sorunlarını ön plana çıkaramaya gayret ederek, Tüm kesimlerin Başkanı olursunuz. Kolay gelsin.

SIRADAKİ HABER

banner63