Merakla beklenen 4'üncü paketi açıkladı

Merakla beklenen 4'üncü paketi açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, merakla beklenen yeni paketin ayrıntılarını Eskişehir mitinginde açıkladı. Erdoğan, beyaz eşya ve otomotivdeki ÖTV'nin 3 ay süre ile indirileceğini, yeni konut satışından alınan KDV'nin de yüzde 18'den yüzde 8'e düşürüleceğini belirtti.

Erdoğan, finans sektörü ile reel sektör arasında para akışını sağlayacak tedbirler aldıklarını ve bu tedbirlerin başta KOBİ'ler olmak üzere esnaf, çiftçi ve ihracatçıyı önemli ölçüde rahatlatacağını ifade etti.

Başbakan, merakla beklenen 4'üncü paketi açıkladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hükümetin küresel mali kriz için önlem olarak aldığı 4. paketi Eskişehir mitinginde açıkladı.

Erdoğan, Eximbank'ın sermayesinin 500 milyon TL arttırılacağını, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu'nun yüzde 5 düşürüleceğini, bütçeden KOSGEB için öngörülen ödeneğe 75 milyon TL ilave yapılacağını, ihracatçının rekabet gücünün arttırılması amacıyla Destekleme Fiyat İstikrar Fonu'na ayrılan paranın arttırılacağını, yeni konutların satışından alınan yüzde 18'lik KDV'nin üç ay süreyle yüzde 8'e indirileceğini, otomotiv firmaların elindeki mevcut araçlardan alınan ÖTV'nin üç ay süreyle indirileceğini, sanayide uygulanan indirimli gece tarifesinin hafta sonları ve diğer resmi tatil günlerini kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacağını, beyaz eşya ve elektronik eşyada uygulanan ÖTV'nin de 3 ay süreyle indirileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2009, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67