O sektöre 4K canlılık!

Fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırını 9 aya yükselten düzenleme haberi sonrasında satışlar arttı.

O sektöre 4K canlılık!

Ticaret Bakanlığınca, televizyon satışlarındaki taksit sayısı arttırılmıştı. Bakanlık tarafından hazırlanan Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik sonrasında vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Karara göre taksit süreleri, ses ve görüntü sistemleri satışları ile fiyatı 3 bin liranın üstünde olan televizyon satışlarında 3 ay, bilgisayar ve tablet bilgisayar ile fiyatı 3 bin 500 liranın üstünde olan cep telefonu satışlarında 6 ay, fiyatı 3 bin liranın altındaki televizyon satışlarında 9 ay olarak uygulanacak.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Dayanıklı Tüketim Malları Grup Başkanı, Ahmet Çalkaya, yaptığı değerlendirmede, ''2018 yılında beyaz eşyada ciddi daralmalar olmuştu. ÖTV indirimi ile bu düşüş durdu ve satışlarımıza olumlu etkisi oldu. 3 bin liranın altındaki televizyonlarda taksit sayısı 3'ten 9'a çıkarıldı ve bu sektörümüze olumlu yansıdı'' dedi.

Yaklaşık 400 üye adına konuşan Çalkaya, ''Haziran ayında dış ülkelerden gelen kriz nedeni ile çıkmaza giren sektöre, alınan tedbirlerle canlılık geldi. Bu tedbirlerin Mart'tan sonrada devam etmesi, meslektaşlarımızı olumlu yönde etkileyecektir'' diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER