Operasyon Merkezi Kahramanmaraş'a kuruluyor

Operasyon Merkezi Kahramanmaraş'a kuruluyor

Oyakbank (ING Bank) Genel Müdür Yardımcısı Selami Özcan, hedeflerinin dünyanın dört bir yanında hizmet veren ING Bank'ın operasyon hizmetlerini Kahramanmaraş'tan yönetmek olduğunu söyledi.

Önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren ismi ING Bank olarak değişecek olan Oyabank'ın Kahramanmaraş'ta kuracağı operasyon merkezi için Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) arsa tahsisi yapıldı.

Kahramanmaraş Merkeze bağlı Kavlaklı beldesinde bulunan Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde yapılan toplantıda operasyon merkezi için ayrılan 17 bin 360 metrekare arsanın tahsis belgesi Oyak Bank Genel Müdür Yardımcısı Selami Özcan'a verildi.

Burada konuşan Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük, alternatif iller arasında Kahramanmaraş'ın seçilmesinden son derece mutlu olduklarını belirterek, "Biz de OSB Müteşebbis heyeti olarak almış olduğumuz kararla 17 bin 360 metrekare arsa tahsisinde bulunduk. Bunun çok önemli bir yatırım olduğu kanaatindeyiz. Bu tesis aynı zamanda yöremize hem bankacılık hem de istihdam açısından çok büyük katkılar sağlayacağı inancındayım" diye konuştu.

Oyakbank Genel Müdür Yardımcısı Selami Özcan, bu proje yaklaşık 1.5 yıl önce başladıklarını hatırlatarak, "Alternatif 3 il arasında Kahramanmaraş'ı tercih ettik. Böyle bir operasyon merkezi için belli kriterlerin oluşması gerekiyor. Bunların hepsinin Kahramanmaraş'ta bulunduğunu gördük. Özellikle telekomünikasyon alt yapısının iyi olması, iklim şartları, üniversite ve hepsinden önemli ulaşım bizim yatırımı buraya yapmamıza neden oldu" dedi.

Özcan, arsa tapu tahsis belgesini aldıktan sonra yatırımın projesi hazırlanacağını söyleyerek, 2 yıl içerisinde projenin bitirileceğini ifade etti. Böyle bir merkeze banka olarak çok büyük ihtiyaç hissettiklerini vurgulayan Özcan, "İstanbul'da daha fazla büyümek ve bu işi orada yapma arzusunda değiliz. Bize tahsis edilen arsa 17 bin 360 metrekare. Bizim yapacağımız inşaat alanında 12 bin metrekare ofis alanı olacak. İlk etapta 250 kişi istihdam edeceğiz ve bu bin kişiye kadar çıkacak. ING Bank dünyada 13. büyük finans kuruluşu. Bizim biraz farklı düşüncelerimiz var. Bir çok ülkede 150 bine yakın çalışanı var. Bir çok ülkede faaliyet gösteriyor. Buralarda da operasyon merkezleri var. Hedefimiz oralarda yapılan operasyon ve operasyon hizmetlerini alarak burada büyümek. Eğer bunu başarabilirsek Kahramanmaraş'taki istihdamı 2 bin kişiye çıkartabiliriz" ifadelerini kullandı.

Daha sonra KOSB Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karaküçük arsa tahsis belgesini Genel Müdür Yardımcısı Özcan'a takdim etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2008, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66