Su baskınında kalan otomobil sahipleri dikkat! Kaskoda muafiyet yok

Yoğun yağışlar nedeniyle İstanbul'un bazı bölgelerinde su baskınları görüldü. Otomobiller sular altında kalırken büyük masraflar ortaya çıktı. Kaskosu olanlar ise bu durumdan ceplerinden para çıkmadan kurtuldu

Su baskınında kalan otomobil sahipleri dikkat! Kaskoda muafiyet yok

‘KASKODA MUAFİYET YOK’

Red Sigorta Marmara Bölge Müdürü Tolga Seller “Sel hasarı oluştuğunda araçtaki hasar için öncelikle kasko şirketine haber verilmesi gerekiyor. Sonrasında araç uygun bir servis ya da tamirhaneye çekilerek eksperin gelmesi bekleniyor. Eksper gelip araç üzerindeki hasarın boyutunu raporluyor ve sigorta şirketine gönderiyor. Sonrasında sigorta şirketi aracı onarıyor ya da perte ayırma yöntemini seçiyor. Sel hasarında muafiyet yok, hemen hemen tüm hasar karşılanıyor. Sel hasarlarında sel olduğu bilindiği için herhangi bir hava durumu raporu da istenmiyor” dedi.

ELEKTRİK TESİSATI KOMPLE DEĞİŞMELİ

İstanbul Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkan Vekili Muammer Sığırcık su ve sel hasarı olan araçların elektrik tesisatının komple değişmesi gerektiğini, değişmezse onarımdan randıman alınamayacağını söyledi.

Sığırcık “Elektrik tesisatın komple değişmesi lazım. Silindir kapağı sökülecek, yağlar değişecek. Elektronik beyinlerin elden geçmesi lazım. Otomobil suya girince kesinlikle kontak basmamak gerekiyor” dedi.

Sığırcık ayrıca yaz tatillerinin başlamasıyla birlikte otomobillerin bakımlarının tam olması gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66