Taşeron İşçiler Umutlu!

Taşeron İşçiler Umutlu!

HAK – İŞ Konfederasyonunun, 22 – 24 Ekim 2015 tarihlerinde 40.yılı kutlaması ve 13. Olağan Genel Kuruluna, Öz Büro İş Sendikası üst kurul delegesi olarak katılan Öz Büro İş Sendikası ve Öz Sağlık İş Sendikası İl Temsilcisi Murat ARİFOĞLU Ankara’dan umutlu döndüklerini belirtti.


HAK – İŞ Genel Kurulunun Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun da katılımıyla coşku içerisinde ve 5000 işçinin katılımı ile gerçekleştiğini söyleyen Murat ARİFOĞLU; HAK – İŞ GENEL Başkanı Sayın Mahmut Arslan’ın  yaptığı konuşmalarda Taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdiğini, Taşeron işçilerin derdi derdimizdir diyerek dertlendiğini ve HAK- İŞ’in  işçilerin gür sesi olduğunu belirterek en kısa sürede Taşeron işçilerin kadroya alınmasını istediklerini,1 senedir bitmeyen Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin çerçeve sözleşme yapılarak sonuçlandırılmasını Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Başbakanımızdan istemiştir. Genel Kurulda konuşma yapan Başbakan Sayın Ahmet DAVUTOĞLU Taşeron işçilerin kadro konusunun seçimden hemen sonra çözüme kavuşturulacağını ve Toplu iş sözleşmelerinin bir an önce sonuçlandırılması için öndeki engellerin kaldırılması ve hemen sonuçlandırılması talimatını vererek işçilere müjde vermiştir. Ayrıca Asgari ücretin Ocak 2016 başında 1300 TL olacağını da belirtmiştir.


Bizler işçiler olarak daha umutluyuz. Çünkü toplu iş sözleşmelerinin yapılması bizler için önem arzetmektedir. Bugüne kadar Toplu iş sözleşme görüşmeleri neticelenemiyordu, çerceve sözleşmeyle arkadaşlarımız birçok hakka sahip olacaktır. İdari, mali ve sosyal haklara sahip olunacaktır. Asgari ücretin 2016 başında 1300 TL yapılacak olması da bizler için güzel gelişmedir. Ayrıca bizim için en önemli madde olan kadro verilmesi tüm taşeron işçilerin heyecanla beklediği bir gelişmedir. Bizler kamuda çalışan başta veri hazırlama, tıbbi sekreterlik, klinik hizmet birimlerinde çalışanlar olmak üzere tüm taşeron işçilere kadro verilmesini ümit ediyoruz.


Toplu iş sözleşmelerinden sadece yetkili Sendika üyeleri yararlanabileceklerdir. Bizler Kahramanmaraş genelinde iş kolu Sağlık ve Büro olan tüm işçilerimizi temsil etmeye çalışıyoruz, tamamında yetki müracatlarını yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Henüz üye olamamış arkadaşlarımızı da ÖZ SAĞLIK İŞ, ÖZ BÜRO İŞ SENDİKALARINA ve HAK – İŞ çatısı altındaki tüm Sendikalara üye olmaya davet ediyorum. Verilecek haklardan yararlanılabilmesi için üye olmak gereklidir. Bugüne kadar Taşeron işçileri gür sesi ve savunucusu olan HAK – İŞ ‘in daha güçlenip büyümesini sağlayacağız ve Taşeron işçinin derdi derdimizdir diyerek bizleri her ortamda savunan Sayın Genel Başkanımız Mahmut ARSLAN beye ayrıca teşekkür ederek yeni dönemi için hayırlı olsun der başarılar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63