Türkiye'nin yarısı ona fatura ödüyor!

Türkiye'nin yarısı ona fatura ödüyor!

Çukurova Holding'in patronu Mehmet Emin Karamehmet, doğalgaz ve elektrik dağıtım bölgelerini alarak hanehalkının aylık faturasındaki payını artırdı. 33.9 milyon Turkcelli, 7.3 milyon elektrik ve gaz abonesi, 2.5 milyon Digiturklü Karamehmet'e ödeyecek.

Önce telekomünikasyon ardından enerji. Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet, evimizdeki nüfusunu artırıyor.

Karamehmet, ortağı Mehmet Kazancı ile birlikte son bir haftada 6,1 milyar dolar harcayarak Başkent Doğalgaz Dağıtım, İstanbul Boğaziçi ve Gediz Elektrik dağıtım bölgelerini aldı.
Böylelikle Başkent'in 1.2 milyon, Boğaziçi'nin 3.8 milyon, Gediz'in 2.3 milyon abonesine ulaşmış oldu. Ankara ve İstanbul'da toplam 7.3 milyon hane artık enerji faturalarını ona ödeyecek.

33.9 MİLYON TURKCELLİ

Bugün Türkiye nüfusunun nerdeyse yarısı cep telefonu faturalarını Karamehmet'e ödüyor. Karamehmet'in 1994 yılında kurduğu Turkcell'in abone sayısı 33.9 milyon seviyesinde bulunuyor.

DİGİTURK'TE 2.5 MİLYON ABONE

Karamehmet, hanehalkının televizyon faturasında da önemli bir yere sahip. Çukurova Holding'in 1999 yılında dijital yayıncılık alanında faaliyete geçirdiği Digitürk'ün 2.5 milyonun üzerinde abonesi var.

Ünlü işadamı, Superonline markası ile de 500 bin hanenin internet faturasının adresi. (CNBC-e)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2010, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63