Uluslararası El Sanatları Fuarı Kafum’da açıldı

Uluslararası El Sanatları Fuarı Kafum’da açıldı

Dünyanın Renkleri Görücüye Çıktı


Kahramanmaraş Uluslararası El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı Kafum’da açıldı.


İran, Çin, Senegal ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen işletmeciler, el emeği göz nuru eserlerini Kahramanmaraş halkının beğenisine sundu. 12-20 Nisan tarihleri arasında satış yapacak olan fuarın açılışında konuşan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, hem kentlerin tanıtımı hem de farklı kültürlerin tanınması açısından fuarların büyük önem taşıdığını söyledi.


Türkiye ve çeşitli ülkelerden katılımcı firmaları Kahramanmaraş’ta görmekten memnuniyet duyduklarını ifade eden Erkoç, şöyle konuştu:
“Kahramanmaraşlı hemşehrilerimiz buradaki güzellikleri görecek ve alışveriş yapacaklar. Aynı zamanda fuarın, bu sektörlerle uğraşan hemşehrilerimize de bir yol haritası çizeceği inancındayız. Emeği geçen herkese en kalbi duygularımızla teşekkür ediyoruz. Yeni dönemde de fuarcılık alanında büyük projeler olacak. Gıda ve dondurmacılık başta olmak üzere, tüm zenginliklerimizi dünyaya tanıtacağız. Biliyorsunuz Kahramanmaraş’ımız çelik sektöründe, ayakkabıcılık sektöründe çok önemli noktada, kuyumculuk sektöründe zaten dünyada tanınan bir yerde. İnşallah tüm bu alanlarda Kahramanmaraş’ımızı dünyaya tanıtmak, Kahramanmaraşlı müteşebbislerin de dünyayı tanıması açısından yeni dönemde de bu tür organizasyonlar devam edecektir. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Açılışın ardından katılımcılar, hediyelik eşyaların yanı sıra, halı, ceviz oyma sandıklar, kuyumculuk ve gıda başta olmak üzere farklı alanlardaki stantları gezerek ürünler hakkında bilgiler aldılar.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66