Vergi Haftası etkinlikleri sürüyor

Vergi Haftası etkinlikleri sürüyor

23 Şubat - 2 Mart Vergi Haftası nedeni ile Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak beraberinde Aslanbey ve Aksu Vergi Dairesi Müdürleri ile birlikte Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı makamında ziyaret etti.

Vergi Haftası’nda kurum ve kuruluşları ziyaret çerçevesinde Kahramanmaraş Belediyesi’ni de ziyaret eden Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak, Vergi Haftası'nın amacının toplumda daha sağlıklı bir vergi bilinci oluşturmak, vergiye karşı gönüllü ödeme alışkınlıklarını yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.

Koçak, "Hafta boyunca verginin kamu yararı açısından taşıdığı önemi anlatacağız. Sadece mükellef olarak değil vatandaş olarak da vergiye gereken önemi verip alış verişlerimizde belgelerimizi almamız önem arz ediyor" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da ülkelerin kalkınmasında ve gelirin adil bir şekilde dağıtılmasında verginin büyük öneminin olduğunu söyledi.

Başkan Poyraz, "Vergileri tabana yaymak, adil bir şekilde toplamak ve ülke kalkınmasına hizmet etmek devletlerin asli görevlerinden birisidir “ dedi. Ziyaret sonunda Vergi Dairesi Başkanı Bülent Koçak Başkan Poyraz’a çiçek takdim etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2009, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER