YFD (GMG) 2008, Pazartesi günü başlıyor

YFD (GMG) 2008, Pazartesi günü başlıyor

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) ile Alman Teknik İşbirliği Kurumu (GTZ) tarafından düzenlenen “YOUNG FASHION DAYS 2008” (Genç Moda Günleri) pazartesi günü başlıyor.

Geçen yıl ilki düzenlenen YOUNG FASHION DAYS, yerli ve yabancı firmalardan gelen talep üzerine bu yıl ikinci defa düzenlenecek. Pazartesi günü saat 11.00’de KATSO fuayesinde başlayacak olan organizasyonun açılışına siyasilerin ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra Almanya Cumhuriyeti Büyükelçisi, çevre illerin oda başkanları ile yerli ve yabancı basın mensupları katılacak. Üreticiyi nitelikli alıcılara ulaştıracak olan YOUNG FASHION DAYS 2008, yeni iş bağlantıları ve ticari ilişkilerin kurulması açısından değerlendirilmesi gereken iyi bir fırsat olarak önem taşıyor.

KATSO Basın-Yayın Servisi'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle devam edildi: "9-11 Haziran 2008 tarihleri arasında gerçekleşecek olan YOUNG FASHION DAYS 2008, kentin sanayi ve ticaret potansiyelinin ortaya konulması, ürünlerin yeni pazarlara açılması ve şehrin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Organizasyon, ekonomide yaşanan daralma nedeniyle sıkıntılı günler geçiren firmaların, yeni pazar bulmalarına imkan sağlayacak. Bayan, erkek ve çocuk koleksiyonları ve ürünleri yerli ve yabancı alıcı firmalara sunulacak. Ziyaretçilere her çeşit tişört, denim, pantolon, etek, gömlek, bluz, ceket ve takım elbisenin yanı sıra iplik çeşitleri, dokuma ve örgü kumaşlar da tanıtılacak.

YOUNG FASHION DAYS 2008, geçen yıldan farklı olarak bu yıl bölgesel hale getiriliyor. Bu konuda çalışmalarını tamamlayan KMTSO, çevre illerdeki firmalarla temasa geçerek organizasyona katılımlarını sağladı. Bu yıl ağırlığı Kahramanmaraşlı firmalar olmak üzere, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa ve Adıyaman’dan 50 üretici firma, YOUNG FASHION DAYS 2008’e katılacak. Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinden büyük alıcı firmalar ziyaretçi olarak katılacak. Bu ülkelerin yanı sıra Ortadoğu ülkelerinden de alıcı firmaların organizasyona katılımları için girişimler yapıldı. YOUNG FASHION DAYS 2008’i bu yıl çok sayıda alıcı firma yetkilisinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Organizasyona nitelikli alıcıların katılımını sağlamak için davetiye ve ikili görüşmelerin yanı sıra Avrupa’nın en büyük tekstil dergileri “Textilwirtschaft” ve “Fashion”de Almanca ve İtalyanca reklamlar yayınlandı. Bu dergilerle yapılan görüşmelerde organizasyon sonrasında firmalar hakkında makaleler ve iletişim bilgileri de yayınlanacak. Diğer bir husus ise önemli alıcıların seyahat masrafları organizasyon tarafından karşılanacak. Ayrıca geçen yıl organizasyonun İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan web adresi www.yfd2007.com, bu yıl www.2008yfd.com olarak yayında.

YOUNG FASHION DAYS 2007’DE 220 YENİ İŞ BAĞLANTISI YAPILDI
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2008, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner20

banner72

banner73