267 kişi gözaltında! Polisten sert müdahale Avustralya'da Kovid meydan savaşı!

Avustralya'da coronavirüs yasaklarına karşı düzenlenen gösterilerde polis ile protestocular arasında arbede çıktı. Savaş alanına dönen gösterilerde çok sayıda polis yaralanırken, Melbourne'de 235, Sidney'de 32 kişi gözaltına alındı.

267 kişi gözaltında! Polisten sert müdahale Avustralya'da Kovid meydan savaşı!

Avustralya'da korona virüsle mücadele kapsamında getirilen sokağa çıkma yasağı, halkı bir kez daha sokağa döktü. Başta Melbourne olmak üzere Sidney, Brisbane ve Perth kentinde düzenlenen gösterilerde karantina önlemleri protesto edildi.

BİBER GAZLI MÜDAHALE

Victoria eyaletine bağlı Melbourne'de şehir merkezinin farklı noktalarına kontrol noktaları ve barikatlar kurulurken, toplu taşıma askıya alındı. Ancak yüzlerce protestocu, ara sokaklarda toplanarak yürüyüşe geçti. Kalabalık grubu engellemek isteyen polis, biber gazıyla müdahalede bulundu.

GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN 

Geri çekilmeyen protestocuların polis barikatını aştığı anlar kameralara yansırken, bazı polislerin yere düştüğü görüldü. Çıkan arbedede çok sayıda polis yaralandığını açıklayan Victoria polisi, 6'sının hastaneye kaldırılması gerektiğini, 235 kişinin de gözaltına alındığını aktardı.

Polis, gözaltına alınanlardan 193'ünün Covid-19 kısıtlamalarını ihlalden, diğerlerinin ise polise saldırı, uyuşturucu ve silah suçları da dahil olmak üzere diğer gerekçelerle gözaltına alındığını belirtti.

Melbourne'deki karantina karşıtı gösterilerle eş zamanlı olarak Sidney, Brisbane ve Perth gibi büyük şehirlerde de küçük çaplı protestolar gerçekleştirildi.ndı

Avustralya'da covid-19 karşıtı gösterilerde polis ile protestocular birbirine girdi

Güldür Güldür oyuncusu Rüştü Onur Atilla'dan duygusal evlilik yıl dönümü paylaşımı: Akbilimi bile sen dolduruyordun...

Sidney'deki gösterilerde 20 kişi gözaltına alınırken, Brisbane ve Perth'teki gösteriler olaysız sona erdi.

Kaynak: Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73