Bahçeli, Erdoğan'ı kapıda karşıladı! Ankara'da sürpriz zirve!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşüyor. Görüşme, Bahçeli'nin konutunda gerçekleşiyor.

Bahçeli, Erdoğan'ı kapıda karşıladı! Ankara'da sürpriz zirve!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Bahçeli'nin evinde gerçekleşen görüşme, basına kapalı olarak devam ediyor. Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı evinin bahçesine çıkarak bekledi. Bir süre gezinti yapan MHP lideri, sonrasında basın mensuplarını selamladı.

CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan, sürpriz görüşmeye ilişkin bilgileri aktardı. Arda Erdoğan, canlı yayında iki liderin görüşmesiyle ilgili, "İki liderin son görüşmesi 17 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşmişti. Bu görüşme yılın ilk görüşmesi olacak. Ekonomi ağırlıklı olmak üzere siyasetin gündemindeki önemli konuların konuşulması bekleniyor. Yeni dönemde beklenen bazı yasa taslakları, yasa çalışmaları da var. Görüşmede o çalışmaların da ele alınması bekleniyor; siyasi partiler ve seçim kanunu olmak üzere. Her iki partinin hazırladığı anayasa taslaklarının da yine konuşulmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

ÖMER ÇELİK: CUMHUR İTTİFAKI'NIN DOĞASI GEREĞİ DEVAM EDİYOR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten de Erdoğan-Bahçeli görüşmesiyle ilgili açıklama geldi. Çelik, "Erdoğan ile Bahçeli görüşmesi, Cumhur İttifakı'nın doğası gereği kendi ritmi ve doğası gereği devam ediyor, çeşitli zaman aralıkları ile bir araya gelmesi Türkiye meseleleri ile istişare ve ittifakın pekiştirilmesi anlamını taşıyor." dedi.

Kaynak: Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67