Canlı İzle Ebatv Canlı İzle Kahramanmaraş Ortaokul, ortaokul canlı izle eba tv

Corona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında milyonlarca öğrencinin eğitim sürecinde, TRT EBA TV kanalı aracılığıyla uzaktan eğitim ile devam ediliyor. Uzaktan eğitim sürecinde gelinen üçüncü haftanın ortası itibarıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, “EBA TV canlı yayın izle” başlığı altında araştırmalarını sürdürüyor. TRT EBA TV frekans ayarı yapmamış olanların, internet üzerinden canlı yayını takip etmesi mümkün. Bilindiği üzere EBA TV aracılığıyla başlatılan uzaktan eğitim süreci öncesi MEB tarafından ilgili kanallara yönelik frekans bilgisi paylaşılmıştı. Bununla birlikte henüz Eğitim Bilişim Ağı aracılığıyla öğrenci girişi yapmamış veya şifresini unutanlar da EBA öğrenci girişi ile şifre alma, yeni hesap oluşturma başlıkları altında paylaşılan bilgileri takip edebilirler. Peki, EBA TV hangi kanalda, canlı yayını nasıl izlenir? Uydudan ve Türksat frekans ayarları nasıl yapılır? Haberimizden, ilkokul, ortaokul ve lise haftalık ders programı ile yayın akışı hakkında bilgi edinebilir, tekrar dersi saatlerini öğrenebilirsiniz. İşte, 8 Nisan EBA TV canlı yayın izleme ekranı ve sayfası...

Milyonlarca öğrenci ile birlikte sürdürülen uzaktan eğitimde üçüncü haftanın ortasına gelindi. TV aracılığıyla sürdürülen dersler, yurt genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri tarafından yakından takip ediliyor. Eğitim Bilişim Ağı resmi internet sitesi üzerinden duyurulan yayın akışı ve haftalık ders programına göre dersler TRT yayını üzerinden naklen aktarılıyor. Bu noktada, derslerin takibi için de 'TRT izle' başlığı altında araştırmalar sürdürülüyor.

Uzaktan eğitim derslerini televizyondan izleyebilmek için Türksat EBA TV frekans ayarları bilgisinin televizyona tanımlanması gerekiyor. Öte yandan, henüz EBA öğrenci girişi ekranı ile şifre alma ve yeni hesap oluşturma işlemini yapmayanlar da söz konusu işlemler için doğru adresteler. Haberimizden, frekans bilgileri, giriş ekranı, hesap oluşturma, haftalık ders programı, yayın akışı ve canlı izleme ekranı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66