Çevreye Duyarlı Yerden Isıtma Straforu

Çevreye Duyarlı Yerden Isıtma Straforu

Sulu yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması için zemin döşemesi sırasında kullanılan yerden ısıtma straforu çevreye karşı duyarlı bir yapıya sahiptir. Bu malzeme kullanıldığı alanda mikroorganizma üremesine mahal vermeden ideal bir süre kullanım oluştururken, sağlıklı ısınma için avantaj oluşturur. Çünkü yerden ısıtma sistemlerinde ideal ortam sıcaklığı 35 ile 50 santigrat derece arasındadır ve normal koşullarda bu sıcaklıklarda mikroorganizmalar rahatlıkla gelişebilir. 

İdeal sıcaklığın elde edilmesi ile yerden ısıtma sağlandığında, insan vücudu için de anatomik olarak en doğru ısıtma sistemi elde edilmektedir. Bu sıcaklık derecelerinde bir ısınma sistemi elde etmek açısından da yerden ısıtma sistemlerinde yalıtım oluşturacak şekilde yerden ısıtma köpüğü kullanılır. Köpük, çevreye karşı dayanıklı ve uzun ömürlü yapısıyla su geçirmez bir şekilde zeminde kullanılır ve üzerinden geçen su borularında sıcaklığını alt tarafa geçirmeden yalıtım imkan sağlar. 

Üstün Nitelikli Yerden Isıtma Straforu Ürünleri

Bugün dünyanın birçok farklı ülkesinde farklı markalar tarafından yerden ısıtma straforu üretimleri yapılmaktadır. Örnek olarak bu konuda Türkiye'de strafor malzemelerini elde etme açısından www.vatanpor.com sayfası üzerinde birçok farklı marka ile ürün elde edilebilir. Bu markalar arasında Rehau, Danfoss ve yerli bir güvence sağlaması ve birlikte Vatanpor yer almaktadır. 

Markaların sunduğu ürünlere bakıldığında, temel malzeme açısından EPS kullanılırken, bu ürünler kanalları sayesinde sıcak su borularının döşenmesi için gereken zemini sağlar. Topuz uçları sayesinde bu topuzlar arasında döşenmiş yerden ısıtma boruları yerinden çıkmadan sabit aralıklar ile kullanılabilir. Bu sayede yerden ısıtma köpüğü döşendikten sonra üst bölümünde şap döşemesi yapılarak, boruların sabit ve dayanıklı olması sağlanır. 

Döşenen mekanda çok pratik bir yöntem ile sonuç elde edilme avantajı bulunan yerden ısıtma straforu aslında sadece yerden ısıtma sistemleri için kullanılamamaktadır. Çünkü malzeme duvar izolasyonu, çatı izolasyonu, havuz izolasyonu veya zemin altı izolasyonu gibi birçok noktada bu özellikleri sayesinde kullanmaktadır. Bu kapsamda elde edeceğiniz üstün özelliklerle doğru bir yalıtım sağlayabilmek ve ısıtma sistemleri kurabilmek açısından istediğiniz farklı özellikler ile bu malzemeleri www.vatanpor.com sayfası üzerinde temin etmeniz mümkündür. 

Yerden Isıtma Straforu Projeye Uygun Olarak Seçilebilir

Bir yapıda yerden ısıtma sistemlerinin kurulması veya yalıtım gerçekleştirilmesi için bir proje sağlandığında, bu projeye bağlı şekilde yerden ısıtma straforu ürünleri kullanılmalıdır. Bu bağlamda strafor yoğunluğu olarak bilinen dansite oranları, kalınlık ve topuz aralıkları gibi ölçüler ile ürünlerde tüm teknik özellikleriyle farklı markalar arasında seçimler yapılabilir. 

Genellikle metrekare boyutları ile elde edilen bu yerden ısıtma köpüğü ürünleri, yan yana getirilerek birbirlerine geçiş vasıtasıyla kolayca döşenir. Bu nedenle yapının toplam metrekaresi, elde edilecek malzeme miktarı için belirleyici olmaktadır. Bu çerçevede www.vatanpor.com sayfası üzerinde, gerçekleştirilecek projenin ihtiyaçlarına, ayrılan bütçeye ve istenilen yalıtım yeteneklerine bağlı şekilde ürün temin etmek mümkündür. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73