Erdoğan sert sözlerle uyarmıştı! Yeni cezalar masada!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yarın bir araya gelecek. Toplantıda, döviz kurundaki hareketliliği, stokçularla mücadele ele alınacak. Yeni asgari ücret görüşmeleri de değerlendirilecek.

Erdoğan sert sözlerle uyarmıştı! Yeni cezalar masada!

Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak. Kabine, ağırlıklı olarak ekonomi gündemi ile toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'daki temasları ile ilgili kabine üyelerine değerlendirmelerde bulunacak.

DÖVİZ KURLARINDA YAŞANAN HAREKETLİLİK DEĞERLENDİRİLECEK

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ilk kabine toplantısı olacak. Toplantıda, döviz kurlarında yaşanan hareketlilik değerlendirilecek.

STOKÇULARA YENİ CEZALAR MASADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir süredir stokçuları sert sözlerle uyarıyor. Stokçulara yönelik cezaların arttırılmasına yönelik adımlar ele alınacak.

YENİ ASGARİ ÜCRET GÜNDEMDE

Yeni asgari ücret ile ilgili tarafların bir araya geldiği toplantılar sürüyor. Görüşmelerde gelinen aşama da Kabine'nin gündemde olacak. Kamu çalışanlarının maaşlarında yapılacak iyileştirme de toplantıda ele alınacak.

OMICRON VARYANTI İLE İLGİLİ TEDBİRLER MASADA OLACAK

Toplantıda, kararlılıkla sürdürülen terörle mücadelenin yanı sıra koronavirüs ile ilgili son durum da gözden geçirilecek. Türkiye'de henüz görülmeyen "omicron varyantı" ile ilgili tedbirler masada olacak.

Kabine toplantısında dış gelişmeler de değerlendirilecek.

Kaynak: Milliyet 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner73